Gegužės mėnesio patarimai sodininkams mėgėjams (2019m)

Gegužės mėnesio patarimai sodininkams mėgėjams (2019m)

Žydinti slyva

Šiemet gegužės mėnuo sodininkams pateikė aibę siurprizų : nuo praeito mėnesio iki dabar, nusistovėję sausi orai labai išdžiovino dirvos paviršių, neleisdami augti žolei, vejai. Naktinės šalnos stipriai pakando žydinčių vaismedžių žiedus. O ir visi medžiai nenoriai velkasi žaliąjį „rūbą“.

Gegužės mėnesį sodininkams ir daržininkams gausu darbų : sodinimas, tręšimas, laistymas, priežiūra. Tik spėk suktis.

Pirmiausia apžiūrėkite sodo medžius, krūmus ir visą sodo ar sodybos teritoriją. Nuo obelų ir kriaušių pašalinkite užsilikusias vaisių mumijas ir nereikalingus ūglius. Jei lietus nuplovė iš rudens nubalintus medžių kamienus, perdažykite juos, į dažus įdėdami daugiau klijų. Balta ar šviesi dažų spalva neleidžia kamienų žievei įkaisti nuo kaitrių saulės spindulių ir apsaugo ją nuo trūkinėjimo.

Pavasarį pasodintus vaismedžius ir vaiskrūmius, kad gerai prigytų ir augtų, reguliariai paliekite vandeniu.

Esant ramiam orui, geriausia pavakary, vaismedžius ir vaiskrūmius nupurkškite cheminiais preparatais nuo kenkėjų ir ligų sukėlėjų. Purškimus atlikite prieš tai perskaitę cheminių preparatų naudojimo instrukciją. Dirbdami su purkštuvu visada naudokite asmenines apsaugos priemones

PRIMINIMAS: purkšti vaismedžius žydėjimo metu nerekomenduojama.

Darželio gėlės

Aplink braškių krūmelius atsargiai supurenkite žemę, papildomai patręškite ir apmulčiuokite durpėmis. Nusistovėjus sausiems orams braškes reguliariai palaistykite lauko temperatūros vandeniu. Nokstant uogoms, po braškių krūmeliais paskleiskite sausų šiaudų, kad uogos nešlaptų ir nesiveistų puvinys.

Gegužės mėnesį prilenkite patikusių ir geros veislės agrąstų, serbentų šoninius stiebus (atlankas). Apibėrus juos žemėmis, susidarys šaknys, o iš jų išaugs nauji ūgliai. Kitų metų pavasarį naujus ūglius bus galima atskirti ir persodinti į kitą pasirinktą sodo vietą.

Darbui paruoškite šienavimo techniką. Pasirūpinkite, kad visi darbai su elektriniais prietaisais ir mechaninėmis bei motorinėmis priemonėmis vyktų sklandžiai ir prisilaikant visų darbo saugos reikalavimų.

Prasidėjus vejos žolės pjovimo sezonui, nušienautus ir saulės kaitros išdegintus pievelių plotus papildomai paliekite vandeniu. Turint galimybę, įrenkite pernešamus vejos laistymo purkštuvus.

Jei sodybos teritorijoje yra tvenkinys ar kūdra, iš vandens pašalinkite senus augalus, lapus ir kitas vėjo suneštas priemaišas ir šiukšles.

Visoje sodybos teritorijoje palaikykite tvarką ir švarą. Susidariusias organines atliekas dėkite į komposto krūvas. Visas kitas atliekas rūšiuokite ir priduokite atliekų tvarkytojams.

Statybos ar kitokius darbus, planuokite iš anksto, kad kuo mažiau nukentėtų išpuoselėta aplinka, pastatai ir privažiavimo keliai. Jei reikia pasirūpinkite statybos projektais ar leidimais. Jei darbus ketinate atlikti prie sodybos ar sklypo ribos, susitarkite su kaimynais, kad vėliau nekiltų priekaištų ir nepatogumų.

Sėkmės

Susiedo komanda