Birželio mėnesio patarimai sodininkams mėgėjams (2019 m )

Birželio mėnesio patarimai sodininkams mėgėjams (2019 m )

Jau kelinti metai iš eilės, birželio mėnesį, nusistovi sausi ir saulėti orai. Šiemet net „sumušti“ oro kaitros rekordai. Dieną temperatūra pakyla iki 30 ir daugiau laipsnių šilumos, o ir naktys nėra vėsios.

Tikra vasara poilsiaujantiems ir atostogaujantiems. Tad sėkmės pramogaujant !

O sodininkams mėgėjams tokia kelių mėnesių sausra ir karštis, tai didžiausia bėda. Juk reikia nuolatos palaistyti sodinukus ir derančius vaismedžius, daržoves, gėlynus, veją. Jau dabar jaučiamas vandens stygius. Senka šulinių ir kitų vandens telkinių vandens lygis. Šį birželį lietus retas svečias. Kai kur jo iš vis nesulaukiama. Todėl tikėtis gausesnio derliaus yra nerealu.

Vasarą ir birželio mėnesį darbų sode ir sodyboje visada gausu, jau nekalbant apie augalų laistymą.

Šiemet nors ir gausiai žydėjo sodai, bet obuolių užuomazgų nedaug, kadangi žiedus pakando naktinės gegužės mėnesio šalnos. O vėliau, nusistovėjus sausiems orams, kenkėjų antplūdis tiesiog sunaikino trešnių, vyšnių uogų užuomazgas. Sodų purškimas šiemet nedavė reikiamų rezultatų, nes esant aukštesnei nei 20 laipsnių oro temperatūrai, chemikalai mažiau veiksmingi. Daugelis sodininkų šiemet vaismedžių nuo kenkėjų visai nepurškė, o nuo ligų – labai minimaliai.

Saulėti ir šilti birželio mėnesio orai jau nokina trešnių, braškių uogas. Nepatingėkite derančius krūmus ir medžių lajas aprišti apsauginiais tinklais nuo paukščių.

Nokstančias braškes kasdien (vakare arba ryte) gausiai palaistykite vandeniu. Esant galimybei, po uogomis paklokite sausų šiaudų. Tuomet prinokusios uogos bus švarios, neaplipusios žemėmis.

Sode ir darže naikinkite piktžoles, kol jos nespėjo subrandinti sėklų. Reguliariai keiskite kenkėjų gaudykles, gofruotas juostas. Prie mažųjų skruzdžių takų padėkite indelius su saldžiu masalu

Sausromečiu daugiau dėmesio skirkite vejos priežiūrai. Nupjautą veją dažniau palaistykite.

Reguliariai valykite vandens tvenkinius, kūdras, kad vandens neužvaldytų besidauginantys dumbliai.

Sode ir sodyboje organines atliekas kompostuokite. Perkaskite pernykštes komposto krūvas. Papildomai paliekite vandeniu ir pridenkite.

PRIMINIMAS : dirbdami su mechaninėmis ir motorinėmis priemonėmis laikykitės visų darbų saugos reikalavimų. Mechanizmus naudokite techniškai tvarkingus ir pagal paskirtį.

Visiems sėkmės ir gero poilsio !

Susiedo komanda