Liepos mėnesio patarimai sodininkams mėgėjams (2019 m)

Liepos mėnesio patarimai sodininkams mėgėjams (2019 m)

Pagaliau karšti, sausi, be lietaus birželio mėnesio orai pasitraukė į pietinius kraštus. O liepa prasidėjo ko ne per pus atvėsusiais orais ir lietumi. Atsigavo kaitros išsekinti augalai, sužaliavo pievų žolė.

Šiemet dėl sausros ir lietaus stygiaus numanomas skurdesnis derlius. Mažai derės obelys, kriaušės, vyšnios ir slyvos. Nuskurdę ir serbentų , agrastų krūmai.

Sodininkams liepos mėnesį darbų nėra daug. Tad galima daugiau laiko skirti sodo ir sodybos priežiūrai ir kitiems darbams.

Kad sodas būtų sveikas ir gražus, būtina reguliariai surinkti krituolius obuolius, išgrėbti iš pomedžių nukritusius lapus, šakeles ir kitas atliekas.

Gausiau derančias ir nusvirusias vaismedžių šakas paremkite „Y“ tipo kuolais. Taip pat paremkite ir rudeninių veislių obelų šakas. Esant sausrai, jaunus vaismedžius reguliariai paliekite vandeniu.

Išretinkite derėjusius agrastų ir serbentų krūmus ir apiberkite sausais medžio pelenais. Taip pat išgenėkite vyšnias ir trešnes.

Nuskynę braškes, lapus, kotelius ir ūsus nupjaukite ir sunaikinkite. Žemę po krūmeliais išravėkite ir išpurenkite. Jau šį mėnesį paruoškite dirvą braškių sodinimui rugpjūčio mėnesį.

Reguliariai keiskite kenkėjų gaudymo juostas, pakabintas vabzdžių gaudykles.

Nupjautą žolę ir visas organines atliekas dėkite į komposto krūvas. Pernykštes krūvas perkaskite ir paliekite vandeniu.

Išdezinfekuokite, išvėdinkite rūsius ir kitas pagalbines patalpas. Išvalykite, išdžiovinkite (jei reikia pakeiskite) vaisių laikymo dėžes, sandėliavimo inventorių ir tarą.

Vasara – atostogų metas. Smagu pabūti prie Baltijos jūros, Aukštaitijos ežerų, pailsėti ir pasisemti jėgų sanatorijose, poilsio namuose, nuosavose ar išsinuomotose sodybose…

Tad visiems gražaus oro ir gero poilsio !

Susiedo komanda