Rugsėjo mėnesio patarimai sodininkams mėgėjams (2019 m)

Rugsėjo mėnesio patarimai sodininkams mėgėjams (2019 m)

Vasaros šiluma peršoko ir į pirmąjį rudens mėnesį. Saulėtos dienos ir maloni šiluma leidžia ūkininkams, žemdirbiams ir sodininkams sudoroti derlių.

Rugsėjo mėnesį šalies laukuose darbymetis. Baigiami sėti žiemkenčių javų laukai, kasamos bulvės, daržovės. Soduose skinami obuoliai, kiti vaisiai ir uogos.

Darbai sode rugsėjo mėnesį

Šiemet soduose vaisių derlius nėra gausus. Tad visus skintus ar nukritusius vaisius reikia kruopščiai sutvarkyti.

Jau rugsėjo mėnesį pradėkite skinti rudeninių ir žieminių veislių obuolius, kriaušes. Vaisių nemėtykite, nepilkite, o atsargiai perdėkite. Kuo mažiau vaisiai bus sužaloti, tuo ilgiau jie išsilaikys. Pripildytas dėžutes suneškite arba su karučiu nuvežkite į laikymo patalpas, rūsius.

Iš saugojimui netinkamų obuolių, vaisių ir uogų spauskite sultis, virkite kompotus, džemus. Jei yra galimybė – vaisius ir uogas džiovinkite arba užšaldykite.

Rugsėjo mėnesį sode baigiami kaulavaisių ir vaiskrūmių genėjimo darbai. Tai liečia vyšnias, slyvas, abrikosus, šilauoges, vynmedžius. Genint išpjaunamos pažeistos, apkerpėjusios, apdžiūvusios šakelės, ūgliai.

Mėnesio pabaigoje išravėkite ir supurenkite žemę aplink derėjusius braškių krūmelius. Pašalinkite nereikalingus ūglius.

Jei nusistovėjo sausi orai, braškių ir šilauogių krūmelius kas antrą dieną paliekite vandeniu.

Jau rugsėjo mėnesį paruoškite duobes naujų vaismedžių sodinimui. Obelims ir kriaušėms duobės kasamos – 0,8 pločio ir 0,5 gylio. Vaiskrūmiams – per pus mažesnės.

Darbai sodyboje

Sodyboje reguliariai šienaujama žolė, sugrėbiami nukritę lapai. Sutvarkomi privažiavimo keliukai, takeliai. Išvalomas tvenkinių paviršius. Pašalinama nereikalinga augmenija ir kitos vėjo suneštos atliekos.

Visos organinės kilmės atliekos dedamos į komposto krūvas. Kitos – popieriaus, stiklo, plastiko atliekos rūšiuojamos ir dedamos į tam skirtus konteinerius.

Sėkmės

Susiedo komanda