Spalio mėnesio patarimai sodininkams mėgėjams (2019 m)

Spalio mėnesio patarimai sodininkams mėgėjams (2019 m)

Pastebimai trumpėjančios dienos, šalnos, lietus ir dargana sodininkams mėgėjams primena, kad derliaus nuėmimo ir apdorojimo laikas jau eina į pabaigą. Kai kuriuos ūkio darbus jau reikėtų paskubinti ir pabaigti.

Šiemet sodai derėjo nelabai gausiai. Bet daržovės, beveik visos, užaugino gan neblogą derlių. Kai kur prastai augo tik svogūnai ir morkos.

Darbai sode

Spalio mėnesį sode skinami žieminių veislių obuoliai, kriaušės. Laikymui netinkami vaisiai konservuojami, užšaldomi ar džiovinami.

Darže baigiamos kasti bulvės ir kiti šakniavaisiai. Nurinkus derlių, sutvarkomi dirbamos žemės plotai.

Ruošiant dirvą kitų metų daržovių auginimui, dirvos paviršiuje paskleidžiamas perpuvęs galvijų mėšlas arba paruoštas kompostas. Po to dirva giliai suariama arba sukasama.

Spalio mėnesį, baigiami genėti seni juodųjų serbentų ir derėjusių aviečių stiebai. Genimos vynuogės.

Spalio mėnuo – tai sodinukų sodinimo metas. Į iš anksto paruoštas duobes sodinami vaismedžiai ir vaiskrūmiai. Sodinti būtina tik sveikus, geros veislės sodinukus. Jie turi būti nesužaloti ir nepažeisti ligų.

Jau spalio mėnesį galima pradėti vaismedžių genėjimo darbus. Svarbiausia pašalinti sausas, sužalotas ir ligotas vaismedžių šakas. Pjovimo vietas patepkite sodo tepalu ar dažais.

Sode ir sodybos teritorijoje sugrėbiami nukritę lapai, nupjauta vejos žolė. iš sodyboje esančio vandens telkinio pakraščių išraunami žaliuojantys meldai, ajerai, asiūkliai ir kitos priemaišos.

Visos surinktos organinės kilmės atliekos kompostuojamos.

Pabaigę ūkinius darbus, paruoškite sodybą ir jos teritoriją žiemos sezonui. Lauko baldus apdenkite plėvele arba suneškite po stogu. Apžiūrėkite pastatus, stogines, pašiūres, tvoras, vartus, privažiavimo kelius. Pastebėtus trūkumus – pašalinkite.

PATARIMAS : baigę darbus, visada nuvalykite, sutepkite žemės dirbimo įrankius, mechanizmus. Pasirūpinkite jų apsauga arba pasiimkite su savimi.

Jei sodyboje žiemos metu niekas nesilankys, tad pasirūpinkite nors minimalia jos apsauga.

Sėkmės darbuose

Susiedo komanda