Gruodžio mėnesio patarimai sodininkams mėgėjams (2019 m)

Gruodžio mėnesio patarimai sodininkams mėgėjams (2019 m)

Baigiasi metai ir artėja džiugios šventės. Atrodo, ne taip senai planavom ir kūrėm, sodinom ir sėjom, laistėm ir ravėjom, pjovėm ir kasėm, prižiūrėjom ir puoselėjom. Dabar, po visų darbų, galime atsitiesti, pailsėti, pasidžiaugti nuveiktais darbais ir pasiekimais. Taip pat kurti planus ateičiai.

Na, o Susiedo komanda, Jums pateikia paskutinius šiais metais mėnesio patarimus.

Darbai sode ir sodyboje gruodžio mėnesį

Gruodžio mėnesį sodininkams mėgėjams darbų nėra gausu. Tai sodo medžių ir visos sodybos pastatų, teritorijos priežiūra, sniego valymas ir kt.

Jei gausiai pasnigo, po vaismedžiais apmindžiokite (jei per daug – nukaskite) sniegą, kad, pašalus ir sutvirtėjus sniego dangai, kiškiai ar stirnos negalėtų pasiekti ir apgraužti išsikišusių šakelių.

Apžiūrėkite, kaip laikosi jau anksčiau uždėti kamienų aprišalai. Jei reikia, papildomai sutvirtinkite.

Lauke esant teigiamai temperatūrai, išgenėkite vaismedžių šakas ir šviesinkite kamienus, jei to nepadarėte spalio ar lapkričio mėnesį.

Jei sniego nedaug , o lauke stipresnis šaltukas, tada eglišakėmis pridenkite braškių, vynmedžių, svarainių krūmus, kad neiššaltų. Jei reikia, papildomai pridenkite ir prikastus sodinukus.

Primeskite sniego į vasarinius šiltnamius, pavasarį ištirpus sniegui, kurį laiką ilgiau laikysis drėgmė. Užmeskite sniego ir ant komposto krūvų – mažiau reiks pilti vandens.

Jei kurui naudojate lapuočių ir spygliuočių medžių malkas, nepamirškite kaupti pelenus. Pavasarį pelenus panaudosite kaip trąšas.

PATARIMAS : dirbant žiemą, nepamirškite dėvėti storesnius, vėjo neperpučiamus rūbus, batus, pirštines. Drabužiai turi būti šilti, lengvi ir patogūs. Būkite atsargūs esant plikledžiui. Įsigykite ir dėvėkite specialius batus ar kitas papildomas priemones mažinančias slydimą. Jei yra galimybė, prikaskite keletą kibirų smėlio (smulkaus žvyro) – juo pabarstysite slidžius takelius.

Patikrinkite kaip rūsiuose laikosi vaisiai ir daržovės. Laiku pašalinkite supuvusius ir sugedusius. Rūsiuose palaikykite pastovią temperatūrą ir drėgmę.

Nepamirškite palesinti žiemojančių paukštelių. Jei pamiškėje yra pastatytos ėdžios, į jas  įdėkite šieno ar kitokio žaliojo pašaro lauko žvėrims.

Jei turite nuosavo miško, gruodžio mėnesį pats laikas užsiimti miško valymu ir malkų ruoša. Apie numatomus kirtimus informuokite aplinkosaugininkus. Dirbdami su medžių pjovimo technika ir kitomis priemonėmis laikykitės visų darbų saugos reikalavimų.

Visiems Linksmų Šventų Kalėdų ir Naujųjų Metų !

Linki Susiedo komanda