Norite gražios žalios vejos, bet dirvožemis tam nepalankus?

Sveiki, šis klausimas ir mane neramina. Persikėlus į naują gyvenamąją vietą susidūrėme su problema. Dirvožemis nėra tam palankus. Tad šiuo įrašu bandysiu surinkti visas mintis, kaip patobulinti, pagerinti vejos ir augalų gyvenimo sąlygas nepalankiame dirvožemyje.

Kas yra sunkus dirvožemis? Molis

Molingas dirvožemis yra sudarytas iš mažų mineralinių dalelių, kurios turi labai mažai organinių medžiagų, kurios gali palaikyti purų paviršių. Kodėl reikalingas tas purus paviršius? Elementaru, kad augalo šaknys turi gauti, ar pasiimti, maistines medžiagas iš žemės paviršiaus. O esant labai tankiam sluoksniui efektyviai jį pasiimti reikia labai daug energijos. Todėl dažnu atveju molingose vietovėse augalija yra skurdi ir reta. Vienuose šaltiniuose teigia, kad molingas dirvožemis dažniausiai būna šarminis.
Pagal šaltinį optimalus vejos dirvožemio pH yra 6,5. Tad prieš pradedant galbūt yra neblogas variantas pamatuoti dirvos pH savo būsimoje vejoje. Jei jūsų dirvožemis yra šarminis, kaip jau minėjau anksčiau reikia naudoti „rūgštines“ trąšas. Nemanykite, kad dirvos rūgštinimas yra vienkartinis procesas. Kadangi žemės plotas nėra apsaugotas nuo aplinkos poveikio jos pH kinta. Jį gali pakeisti oro sąlygos, konkrečiai lietaus ir saulės poveikis. Šiuo atveju vandens esančio dirvoje sudėtis, gali neprognozuojamai keistis dėl medžiagų kaitos. Vieni šaltiniai rekomenduoja tai stebėti apie 8 savaites prieš sėjant veją, kad pasiekti kokybišką veją, kuri jus džiugins.

Kaip padaryti, kad veja būtų graži.

Jei šarmingumo ir rūgštingumo klausimas jau išspręstas. Tada reikia padaryti, kad dirvožemyje galėtų lengvai įsitvirtinti augalų šaknys. Kai kurie naudoja smėlį ar gipsą, kad išardytų molio dirvožemį. Mano surastas šaltinis rekomenduoja organines trąšas. Jos yra pakankamai saugios, nes jei pridėsite per daug smėlio ar gipso gausite per daug kietą paviršių.
Organinės medžiagos (mėšlas, kompostas). Nenaudokite medžio drožlių mulčo, jie nesuskaido pakankamai paviršiaus ir sugeria azotą, kurį naudoja organizmai skaidyti medienai, tad jei jums patinka mulčas, geriausia jį paskleisti paviršiuje. Jei naudosite labai smulkų mulčą galima jį skleisti ant viso vejos paviršiaus. Jūsų stiprūs vejos augalai užaugs per jį, o silpni žolės daigai žus ir taps kompostu. Tad reikės dar kartą sėti veją, ją tankinti. Labai palanku ruošiantis vejai gerai sumaišyti paviršių, kad jis būtų kuo palankesnis susiformuoti velėnai.

Sėklos vejai

Pasirenkant sėklas ar jų mišinį yra svarbu pasidomėti šalia augančių augalų rūšimis. Tai leidžia daryti prielaidą, kad šalia esantys žali plotai augs kokybiškai. Konkrečių žolių sąrašas, kuris tikėtina neblogai auga molyje (čia tuo atveju, jei vis nepavyksta pagerinti dirvožemio):

Tad jei jūsų esamas žolės tipas šiuo metu yra panašus jums nieko keisti nereikia. Jei ne. Galite pabandyti aukščiau išvardintas rūšis. Tikėtina, kad galite pasiekti geresnio rezultato. Žinoma, pasiekti kokybiškos vejos lygį jums gali prireikti kelių sezonų ir rekomenduojama pasilikti prie vienodo sėklų mišinio. Sėklų bėrimo parametrai dažniausiai nurodomi ant pakuotės.

Vejos sėjimas

Jei esamas paviršius turi sudžiuvusios žolės, ja galite palikti, bus trąša ateičiai. Pirmu sezonu neteikite per daug vilčių kokybiškai vejai, mažesnis nusivylimas bus jei iš karto nepavyks padaryti veją teisingai. Tam yra daug faktorių, klimatinės sąlygos ir priežiūra. O dabar apie sėjimą.
sėklas berkite tolygiai, jei per daug užberiate palyginkite su grėbliu. Bet kokiu atveju naujai pasodintą veją reikia gausiai laistyti. Gerai pamirkyti tą sunkų molį ir organinių medžiagų mišinį. Pirmą savaitę kasdien rytais. Jei veją įrenginėjate rudenį, kad yra daugumai žolių palankiausias laikas. Prieš žiemą jau bus matomas lėtas vejos augimas. Greitas ir stipru augimas, kurio lauksit, bus ties pavasario viduriu. Jei sėjimą atliksit pavasarį, rezultatas gali pradėti matytis po dviejų savaičių.
Po vejos sėjos bent mėnesiui jokio mechaninio poveikio jūsų pasėtam plotui. Nepjaukite.
Pirmas vejos pjovimas tik nuo tada kai žolės aukštis ne mažiau 10 centimetrų.

Pirmaisiais metais

Stenkitės aktyviai laistyti. Jau minėjau apie pH matavimą, tad ir drėgmės matavimas turi prasmę. Drėgmės kiekis turi būti pakankamas. Pagal šaltinį bent 3 centimetrai vandens ant viso ploto. Bet kadangi mes galim pamatuoti, tai matuojam ar 10cm gylyje drėgnumas yra 80 procentų (duomenis reikia tikslinti).
Taip pat pirmaisiais metais nepašalinkit, nupjautos vejos, tai padės toliau pildyti jūsų veją organinėmis medžiagomis. O šaknys turės vietos plėstis ir formuoti kokybiškesnę velėną.

Tolesnė priežiūra

Stebėti vejos lauko pH. Jūsų dirvožemis gali grįžti į šarmingesnį. Tad gali būti reikalingas parūgštinimas tose vietose. Veją reikia iššukuoti kas 2 metus taip pat organinių trąšų papildymas tuo metu yra efektyvus, nes trąšos padengia didesnį žemės plotą, tiek į plotį, tiek į gylį. Molis veikia kaip barjeras ir jei jūsų derlingos žemės gylis yra mažas, ant ribos gali susikaupti jūsų trąšų perteklius ir tai gali pažeisti vejos žolių šaknis.

Tad kokybiškai vejai reikalingos organinės medžiagos, jas gamina sliekai ir kiti mikroorganizmai.

Susiję:

Originalų turinį rasite
čia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.