Kaip išnaikinti skruzdėles sode ir darže?

Kaip išnaikinti skruzdėles sode ir darže ?

Miško skruzdėlės – naudingos
skruzde

Miškuose gyvenančios rudosios skruzdėlės, kurios iš spyglių ir šapelių statosi didžiulius skruzdėlynus yra naudingos. Yra nustatyta, kad vidutiniškai vieno skruzdėlyno gyventojos gali sunaikinti apie 50 milijonų įvairių kenkėjų. Miške keletas skruzdėlynų apsaugo apie 1 hektarą miško. Todėl skruzdėles reikia globoti: negalima skruzdėlynų ardyti, patariama juos aptverti nuo šernų. Jei sode kartais apsigyventų miško skruzdėlės, tada reikėtų skruzdėlyną susemti ir pernešti į artimiausią mišką.

Sodo ar daržo skruzdėlės – naudos neduoda

Pievose, soduose ir daržuose dažniausiai apsigyvena juodosios ir tamsiai rudos 3-4 mm dydžio skruzdėlės. Jos mėgsta purius žemės kaupelius, kelmus. Gelsvai rudos ir gelsvos 2-4 mm dydžio skruzdėlės mėgsta purią smėlėtą žemę, saulėtas vietas. Visos skruzdėlės turi judėjimo takus, stato nedidelius skruzdėlynus. Didžiausia bėda ta, kad sode ar darže augantys augalai dėl skruzdžių invazijos pradeda skursti.

Skruzdėles išnaikinti nėra lengva

Kaip išnaikinti skruzdėles sode ir darže ? Keli išbandyti patarimai:

– pavasarį, tik pradžiūvus žemei, reikia sode išlyginti kauburėlius, kuriuose buvo apsigyvenę skruzdėlė ir apipilti tas vietas 0,4 % karbofoso tirpalu;

– prie skruzdėlyno pastatyti žemus plastmasinius indelius su pasaldintu 3 % boro rūgšties tirpalu. Dalis skruzdėlių sulips ir žus:

– skruzdėlynus galima apkloti žibale ar terpentine suvilgytu audeklu;

– smulkiosios skruzdėlės nemėgsta šviežių kavos tirščių kvapo. Taip pat nepatinka bazilikų kvapas.

Susiedo komanda

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.