Augalai saugantys nuo kenkėjų: uodų, musių, erkių.

Augalai saugantys mus nuo uodų ir kenkėjų

Uodai kelia ne tik  nepatogumus, kurių norime išvengti sodyboje vakare. Tai ne tik svarbu, kai jūs esate lauke, bet ir viduje, jei yra galimybių jiems patekti į patalpas. Teisėta priežastis, dėl kurios kyla sveikatos problemų. Sakysit, yra įvairių repelentų: purkiamų ar tepamų ant odos ar drabužių. Taip pat reikia paminėti, kad naudojant chemines purškimo priemones, atsiranda dar viena problema, galinti neigiamai paveikti sveikatą.

O ką daryti mums, kad apsisaugoti nuo jų? Tam reikia išnaudoti kvapus. Uodus traukia prakaito ir kūno kvapai.Tačiau yra tokių, kurie juos baido. Dėl šios priežasties veikia žvakės nuo uodų ir įvairūs purškalai. Tik šį kart mes ne apie tai. Yra augalų, kurie turi repelentų sąvybių, yra gražūs ir (arba) skleidžia malonų kvapą žmogui.

Vienas iš tokių augalų yra medetkos. Jas sodinti pravartu  ties įėjimu į namus, prie langų. Jos sukuria barjerą, kuris mažina uodų patekimo į patalpas skaičių vien dėl eterinių aliejų sąvybių. Kitas labiausiai uodų nemėgiamas augalas yra bazilikas. Patrinkite baziliko lapu atviras odos vietas ir apsaugokite jas nuo uodų. Pats bazilikas taip pat turėtų būti auginamas šalia durų ar langų. Kas yra pravartu ir tuo atveju, jei norite pagardinti patiekalus puikiu prieskoniu.

Daugelis iš mūsų mėgsta levandų kvapą, tačiau nežino, kad tai yra repelentas atbaidantis uodus. Levandos nuostabiai kvapia, teikia raminantį pojūtį, bet ir gali apsaugoti nuo mažų laiko užpuolikų. Malonus levandų aromatas yra nepageidaujamas uodams ir geriausiai naudojamas jas sodinant sodelyje arba puoduose, esančiuose šalia durų, langų ir pramogų zonų. Pipirmėčių kvapas ir aliejus taip pat nėra pageidaujamas uodams, tik norint jas išnaudoti efektyviau, reikia jas patrinti, kad išgauti stipresnį kvapą ir aliejų. Mėtos, turbūt vienas žinomiausių repelentų kovoje su uodais. Naudojimas panašus į pipirmėčių. Kvapiosios geranijos (pelargonijos) yra populiarus uodus atstumiantis augalas, naudojamas kaip barjeras.

Apibendrinant šį tekstą svarbu paminėti, kad šie augalai sukuria barjerą, o ne realiai naikina uodų populiaciją. Tad tai nėra 100% apsauga nuo uodų, bet vienas iš būdų apsaugoti savo namus ir gyvūnus natūraliais preparatais. Išbandykite ir jūs.

Sėkmės.

Susiedo komanda