Balandžio mėnesio patarimai sodininkams mėgėjams

Balandžio mėnesio patarimai sodininkams mėgėjams

Štai ir antrasis pavasario mėnuo – balandis. Dienos tarsi skuba lekia. Jau iš šiltų kraštų sugrįžo varnėnai, kielės, gandrai. Miškeliai nukloti mėlynu žibuoklių kilimu. Ant vandens telkinių nebeliko ledo. Nors naktimis dar vis „kandžiojasi“ silpnas šaltukas, bet dieną, pašvietus saulei, oras pastebimai sušyla, tarsi kviesdamas į lauką, sodybą, mišką ar paežerę…

Sodininkams pavasarį didelių darbų metas. Balandžio mėnesį baigiami medžių genėjimo darbai. Į iš rudens paruoštas duobes sodinami vaismedžiai ir vaiskrūmiai.

Pasodintus sodinukus gausiai paliekite vandeniu ir pririškite prie kuolų ar atramų. Išretinkite uogakrūmius – serbentus, avietes, gervuoges. Pakelkite ir prie stovų pririškite vynmedžių šakas. Sutvarkykite braškyną. Braškių krūmelius patręškite kompleksinėmis trąšomis, kartu  įterpdami pernykštį mulčią. Papildomai kalkėmis nubalinkite medžių kamienus.

Ramiu pavakario oru (be vėjo) , vaismedžius nupurkškite paruoštu „BORDO“ tirpalu.

Apeikite ir apžiūrėkite sodybos ir sodo teritoriją. Sugrėbkite arba su pūtiku į krūvas supūskite senus lapus, vėjo suneštas šiukšles. Sutvarkykite ir patręškite veją. Naikinkite samanas. Nuvalykite ir paruoškite naudojimui lauko baldus, sutvarkykite pavėsines ir kitas pagalbines patalpas. Jei sodyboje yra tvenkinys – pasirūpinkite jo švara. Nuo paviršiaus pašalinkite prikritusius lapus, vaisių mumijas ir kitas priemaišas. Visas susidariusias organines atliekas dėkite į komposto krūvas.

Jei sodyboje laikote naminius paukščius, jiems skirkite atskirą teritoriją ar aptvarą.

Pasiruoškite pavasarinių kenkėjų antplūdžiui. Pakabinkite ant vaismedžių butelius su masalu (Įpilkite parūgusios giros ar sulos). Skysčio kvapas privilios daug drugelių ir kenkėjų, sušlapę – jie žus. Butelius su nauju masalu keiskite kas 2 savaites.

Paruoškite naudojimui sezoninius mechanizmus ir technikos priemones. Pasibaigus kūrenimo sezonui išvalykite židinius, pečius(plytas), kaminus, dūmtraukius. Patikrinkite žaibolaidžių stovį. Sukapokite ir sukraukite į rietuves malkas, taip sutaupysite vietos kieme. Malkos taps jūsų kiemo papuošimu, rietuvėje jos nesudrėks ir bus puikus kuras jūsų židiniui, žinoma,  jei turite tokį.

Planuojamus atlikti statybos ar remonto darbus derinkite iš anksto, kad kuo mažiau nukentėtų išpuoselėta sodybos, ar sodo, aplinka ir jūsų kuriamas gerbūvis džiugintų jus ir jūsų svečius užsukusius pasigrožėti jūsų darbu ir ragauti jūsų būsimas gėrybes rudenį.

Sėkmės darbuose

Susiedo komanda

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.