Balandžio mėnesio patarimai sodininkams mėgėjams

IMG_7040 Balandžio mėnesio patarimai sodininkams mėgėjams

Ankstyvos šiemet Velykos – nuo praėjusio mėnesio jau giedam Aleliuja… Bet už lango, kieme, laukuose, pievose ir miškuose – dar tik pirmieji, šiltesni pavasario žingsniai.  Gamta ir žmogus – dar tik bunda iš pavasarinio žvarbaus sąstingio. Tik Saulė – šilumos ir šviesos tiekėja, ragina kiekvieną greičiau prabusti, nusiprausti ir susiruošti į malonių, širdį ir sielą atgaivinančių ir stiprinančių darbų kelionę…

Balandžio mėnesį sode ir sodyboje gausu darbų. Po žiemos sutvarkoma sodybos ir sodo teritorija, genimi medžiai ir vaismedžiai. Pjovimo vietos užtepamos sodo tepalu arba aliejiniais dažais. Vėžio ir kitų ligų pažeistos vietos, prieš užtepant, kruopščiai išgramdomos ir išvalomos. Atlikus sode genėjimo ir retinimo darbus, rekomenduojama vaismedžius nupurkšti paruoštu Bordo tirpalu (1% vario sulfato). Į  žemę įterpiamas iš rudens po medžiais pakreiktas mulčias. Į iš rudens paruoštas duobes sodinami įsigyti ar rudenį prikasti sodinukai. Nubalinami vaismedžių kamienai. Retinami uogakrūmiai, išpjaunant senus apkerpėjusius stiebus. Išretinus ir išgenėjus – vaiskrūmiai apiberiami sausais medžio pelenais arba nupurškiami pelenų šarmu ir patręšiami  mineralinėmis trąšomis.  Braškyne iIMG_7062šgrėbiami, išrenkami ar išgnaibomi seni braškių lapai ir nereikalingi ūgliai. Viską sutvarkius, braškių krūmeliai irgi patręšiami mineralinėmis (kompleksinėmis)  trąšomis. Pakeliamos ir prie stovų ar karkasų pritvirtinamos vynmedžių šakos. Išretinamos avietės, pašalinant derėjusius stiebus. Genimos gervuogės. Visas susikaupusias organines atliekas dėkite į kompostą, o kitas – rūšiuokite ir priduokite supirkėjams ar surinkėjams.

Iš sodybos ir sodo teritorijos išgrėbkite (arba su pūtiku išpūskite) senus lapus, šakeles, vėjo suneštas šiukšles. Pašalinkite akmenis ir kitus nereikalingus daiktus. Paliekite vandeniu (su trąšų tirpalu) saulės išdegintas pievelės (vejos) vietas. Naikinkite samanas. Nuvalykite ir paruoškite naudojimui lauko baldus, sutvarkykite pavėsinės patalpas. Išgrėbkite iš sodyboje esančio vandens telkinio paviršiaus senus lapus ir kitas priemaišas. Jei reikia, sutvirtinkite kūdros ar tvenkinio šlaitus. Pasibaigus kūrenimo sezonui išvalykite židinius, pečius(plytas), kaminus, dūmtraukius. Patikrinkite žaibolaidžių stovį. Paruoškite naudojimui sezoninius mechanizmus ir technikos priemones. Sukapokite ir sukraukite į rietuves malkas.

IMG_7071

Iš anksto pasiruoškite pavasarinių kenkėjų antplūdžiui. PATARIMAS – vaisėdžių drugelius ir kitus kenkėjus galima išgaudyti tokiu būdu: pasiruoškite plastikinių butelių, jų viršutinėje dalyje atsargiai išpjaukite 5-6 cm diametro skylę, per ją į butelį įpilkite parūgusios giros ar sulos. Butelius, vielos ar raiščio pagalba, pritvirtinkite prie vaismedžių kamienų 1-1,5 m aukštyje. Skysčio kvapas privilios daug drugelių ir kenkėjų, sušlapę – jie žus. Butelius su nauju masalu keiskite kas 2 savaites.

Sėkmės darbuose

Susiedo komanda

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.