Balandžio mėnesio patarimai sodininkams mėgėjams

Balandžio mėnesio patarimai sodininkams mėgėjams

Balandžio mėnesio pradžia, kaip reta, palepino saulėtais ir šiltais orais. Tik naktinis šaltukas ir dienomis pučiantis nelabai malonus pietryčių ir šiaurės vėjas pristabdė pavasarinių darbų pradžią. Reikia pastebėti, kad tokių krypčių vėjas viską džiovina ir neleidžia susidaryti lietaus debesims. O to pavasarinio lietučio jau labai reik… Bet bus, matyt, dar visko. Štai įpusėjus balandžiui, gana ženkliai atvėso: dieną vos keli laipsniai šilumos, o naktinė temperatūra nukrenta beveik iki 0 laipsnių, žemesnėse vietose – būna ir stiprios šalnos.

PRIMINIMAS : negalima deginti pernykštės sausos žolės ir kūrenti atvirų laužų gyvenvietėse ir sodų bendrijose !

Balandžio mėnesį sodininkams mėgėjams didelių darbų metas.

Darbai sode balandžio mėnesį

Po žiemos sutvarkoma sodybos ir sodo teritorija. Baigiami genėti medžiai ir vaismedžiai. Pjovimo vietos užtepamos sodo tepalu arba aliejiniais dažais. Atlikus sode genėjimo ir retinimo darbus, rekomenduojama vaismedžius nupurkšti paruoštu Bordo tirpalu (1% vario sulfato) ir į  žemę įterpti iš rudens po medžiais pakreiktą mulčią.

Balandžio mėnesį nubalinami vaismedžių kamienai. Retinami uogakrūmiai, išpjaunant senus apkerpėjusius stiebus. Išretinus ir išgenėjus – vaiskrūmiai apiberiami sausais medžio pelenais arba nupurškiami pelenų šarmu , patręšiami  mineralinėmis trąšomis.

Braškyne išgrėbiami, išrenkami ar išgnaibomi seni braškių lapai ir nereikalingi ūgliai. Viską sutvarkius, braškių krūmeliai patręšiami mineralinėmis (kompleksinėmis)  trąšomis.

Pakeliamos ir prie stovų ar karkasų pritvirtinamos vynmedžių šakos. Išretinamos avietės, pašalinant derėjusius stiebus. Genimos gervuogės.

Balandžio mėnuo – sodinukų sodinimo metas. Sodinukus įsigykite ir sodinkite tokius, kad medelių šaknys būtų nepavytusios, rausvos ar gelsvos spalvos, ir turėtų daug plonų smulkių šaknelių. Prieš sodinimą jas pakirpkite ir pamirkykite molio ir galvijų mėšlo tyrėje.

PATARIMAS : vaismedžius patariama sodinti į iš rudens paruoštas duobes.

Jau balandžio mėnesį pasirūpinkite vejos būkle. Naikinkite samanas. Išpurenkite ir atsėkite išdžiūvusius vejos plotus. Nupjovę pirmąją žolę – veją patręškite ir palaistykite.

Kūdra

Iš teritorijoje esančių vandens telkinių pašalinkite pernykščius lapus, žoles ir kitas priemaišas.

Visas organines atliekas kompostuokite, kitas – rūšiuokite į atskirus konteinerius ir priduokite surinkėjams.

Pasiruoškite pavasarinių kenkėjų antplūdžiui.

PATARIMAS : vaisėdžių drugelius ir kitus kenkėjus galima išgaudyti tokiu būdu: pasiruoškite plastikinių butelių, jų viršutinėje dalyje (atsargiai) išpjaukite 5-6 cm diametro skylę, per ją į butelį įpilkite parūgusios giros, vaisių sulčių ar sulos. Butelius, vielos ar raiščio pagalba, pritvirtinkite prie vaismedžių kamienų 1-1,5 m aukštyje. Skysčio kvapas privilios daug drugelių ir kenkėjų, sušlapę – jie žus. Butelius su nauju masalu keiskite kas 2 savaites.

Nuvalykite ir paruoškite naudojimui lauko baldus, sutvarkykite pavėsinės patalpas. Paruoškite naudojimui sezoninius mechanizmus ir technikos priemones. Patikrinkite žaibolaidžių stovį. Sukapokite ir sukraukite į rietuves malkas.

Sėkmės

Susiedo komanda