Baterijos. Kaip išsirinkti tinkamus elementus? AAA tipas

Baterijos AAA tipas

Šį kartą noriu pakalbėti apie baterijas, gaivalinius elementus,“batareikas“, akumuliatorius. Juos aš vadinu baterijomis, kad jums būtų paprasčiau suprasti apie ką kalbu.

Pakraunamos ir nepakraunamos

Daugelį vartotojų kankina šis klausimas, kurios baterijos yra pakraunamos. Dažnai surasti užrašą „rechargeable“ pakankamai tampa sunku, prisipažinsiu daugelis mano aplinkoje net nežino kokių užrašų ieškoti arba net neieško. Turi subjektyvų vertinimą, kad brangesnės baterijos natūraliai yra geresnės, kokybiškesnės. O kaip yra iš tiesų? Į ką reiktų atkreipti dėmesį jas renkantis?

 

Baterijos tipas Įtampa IEC vardas * Talpa Pakraunama
 AAA  1.5V R03 (carbon–zinc)  540 mAh  NE
 AAA  1.5V LR03 (alkaline)  860–1.200 mAh  NE
 AAA  1.2V  HR03 (NiMH)  800–1000 mAh  TAIP

*IEC – International Electrotechnical Commission – Tarptautinė Elektrotechnikos Komisija, rengia ir skelbia elektronikos ir su ja susijusių komponentų standartus.

Apie AAA tipo baterijas

Jos skirtos laikrodžiams, skaičiuotuvams, nuotolinio valdymo pulteliams, kompiuterio pelėms, žaislams. Tik reikia atkreipti dėmesį, kad jei prietaisas turi tiesioginį kontaktą su elektra, pvz: telefonas, jo baterija turi būti pakraunama HR03 tipo. Kitu atveju jūsų įrenginys neveiks arba gali sugesti jūsų įrenginys, kilti pavojus jūsų sveikatai. Stenkitės visada naudoti tokius elementus, kuriuos nurodo įrenginio gamintojas ir neeksperimentuokite neperskaitę instrukcijos, jos tikrai ne šiaip sau parašytos, kad vietą užimti ir įsigijus išmesti. Jeigu taip jau nutiko, kad neturite instrukcijos tada ieškokite parametrų ant įrenginio šalia baterijų fiksavimo vietos. Ten yra nurodoma, reikiama įtampa. Jei įtampa yra 1.5V, jums tinka R03 ir LR03 , O jei 1.2V tada tik HR03 baterijos tipai. Domėkitės ir klauskite pardavėjo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.