Birželio mėnesio patarimai sodininkams mėgėjams

Susiedas prūdas birželio mėnesį

IMG_7134Birželio mėnesio patarimai sodininkams mėgėjams

Su vidurvasariui būdingais orais prasidėjo pirmasis vasaros mėnuo – birželis.

Su šiuo mėnesiu prasideda poilsio, atostogų, pramogų ir kelionių metas. Daugelis mėgaujasi prasidėjusia vasara : maudynėmis, iškylomis, uogavimu, žvejyba ir kt. Sėkmės visiems !

Na, o sodininkams ir sodybų šeimininkams birželio mėnesį, kaip visada, aibės darbų. Soduose neriasi uogų ir vaisių užuomazgos, daržuose auga pasodintos ir pasėtos daržovės, noksta pirmosios uogos. Viską reikia apžiūrėti ir prižiūrėti.

Nusistovėjus sausiems orams būtina reguliariai palaistyti vandeniu sodo ir daržo augalus, palieti veją. Po laistymo ar lietaus, daržuose ravimos ir naikinamos piktžolės. Sodo medžių ir krūmų pomedžiai apdedami nupjauta vejos žole arba uždengiami agro plėvele, kad ilgiau išsilaikytų drėgmė. Visos žaliosios atliekos dedamos į komposto krūvas. Sode ir sodybos teritorijoje neleiskite plisti nereikalingoms žolėms – tada bus visur švaru, mažiau plis augmenijos ligos ir kenkėjai.

Po žydėjimo nupurkškite sodo augalus nuo ligų ir kenkėjų, agrąstų ir serbentų krūmus apiberkite sausais medžių pelenais. Ant kiekvieno medžio uždėkite ir kas 2 savaites pakeiskite kenkėjų gaudymo juostas. Jei juostų neturite, tada pakabinkite arba pritvirtinkite prie vaismedžių plastikines gaudykles (plastikinius butelius su išpjauta anga) pripildytas (pilti apie 150-200 g) parūgusios ir pasaldintos duonos giros, sulos ar vaisių sulčių. Jei sode gausu skruzdėlių – po medžiais padėkite dėžutes pripiltas saldaus masalo. Dalis skruzdėlių prilips ir žus.

Iš braškyno pašalinkite ligotus ir neprigijusius krūmelius, dauginimui nepaliekamus ūsus. Po uogomis paklokite šiaudų, medžio drožlių, tuomet prinokusios uogos neaplips žemėmis. Derančias ir nokstančias braškes kasdien (vakare arba ryte) gausiai palaistykite vandeniu.
PATARIMAS: braškių ir kitų augalų (ypatingai augančių šiltnamiuose) nepatariama laistyti tik ką iš šulinio ar gręžinio siurbiamu šaltIMG_7122u vandeniu. Jį būtina kaupti talpose iki apšils iki lauko temperatūros.

Sode ir sodyboje birželio mėnesį intensyviai vykdoma vejos priežiūra. Veja reguliariai šienaujama, laistoma, tręšiama.
PATARIMAS: dirbant su mechaninėmis priemonėmis visada laikykitės visų darbų saugos reikalavimų.

Jei sodyboje vykdomi statybos ar remonto darbai, patariama tą teritoriją aptverti (arba uždengti), kad neįlįstų pašaliniai asmenys, sodybos gyvūnai, vėjas neišnešiotų birių ir kitų statybinių medžiagų. Atlikus darbus, bus daug paprasčiau sutvarkyti statybos teritoriją ir visą aplinką.

Visiems šiltos ir dosnios malonumais VASAROS !

Susiedo komanda