Birželio mėnesio patarimai sodininkams mėgėjams

Birželio mėnesio patarimai sodininkams mėgėjams

Šių metų permainingi pavasario orai persidavė ir į birželį, pirmą vasaros mėnesį. Gan vėsūs ir sausi orai nedžiugina sodininkų. Nakties ir dienos oro temperatūra mėnesio pradžioje skiriasi apie 20 laipsnių. Kai kur jau pradėjo džiūti nušienautos pievos ir vejos, vandeniu reikalinga gausiau laistyti vaismedžius, braškynus, šilauoges ir kitus vaiskrūmius. Braškių derlius vėluoja apie pora savaičių.

Reikia pripažinti, kad šiemet labai negausiai, o kai kur ir visiškai nežydėjo sodai. Tad gausaus sodo derliaus neverta tikėtis. Na, o esant tokiai situacijai, neverta nusiminti. Išauginę ir išsaugoję nors ir negausų šiųmetį  derlių, jau pagalvokime apie ateinančius metus ir tikėkimės sėkmės.

Birželio mėnesį sode ir sodyboje reguliariai šienaukite žolę, tvarkykite aplinką. Dirbdami su mechaninėmis priemonėmis laikykitės visų darbų saugos reikalavimų. Mechanizmus naudokite techniškai tvarkingus ir pagal paskirtį.

Darže ir sode naikinkite piktžoles, kol jos nespėjo subrandinti sėklų. Visas organines atliekas dėkite į komposto krūvas. Reguliariai keiskite kenkėjų gaudykles, gofruotas juostas.

Sode, prie rudųjų skruzdžių takų, padėkite indelius su saldžiu masalu, taip sumažinsite skruzdžių populiaciją. Po žydėjimo nupurkškite sodo augalus nuo ligų ir kenkėjų, agrąstų ir serbentų krūmus apiberkite sausais medžių pelenais. Dirbdami su chemikalais naudokite individualias apsaugos priemones.

PATARIMAS: plečiant braškyną, iš kurio numatote imti daigus, reikia labai gerai prižiūrėti. Tai daryti reikia todėl, kad braškių dauginimas sėklomis yra labai lėtas, tad dauginama ūsų atlankomis. Imant uogų derlių, ūsai atsargiai pakeliami ir uždedami ant atramų. Po jais supurenama ir naujai mulčiuojama žemė – durpėmis ir kompostu. Po to ūsai vėl dedami ant žemės. Per mėnesį daigai gerai įsišaknys, o rugpjūčio mėnesio pradžioje galima bus daigus atskirti ir susodinti į naujai paruoštas lysves ar vagas.

Sėkmingai susitvarkę sodą ir visą sodybą – mėgaukitės visais prasidėjusios vasaros malonumais – pramogaukite, lankykitės miške(žemuogiaukite), prie vandens telkinių, žvejokite, sportuokite arba tiesiog ilsėkitės su linksma draugija ar įdomia knyga.

Sėkmės

Susiedo komanda

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.