Birželio mėnesio patarimai sodininkams mėgėjams

Birželio mėnesio patarimai sodininkams mėgėjams

Birželio mėnesio sausi, be lietaus orai niekuo neatsilieka nuo gegužę prasidėjusio tropinio karščio. Senai taip bebuvo : dar birželio pradžia , o laukuose jau šienapjūtės pabaigtuvės ?!

Daug kur alinanti sausra nušienautas pievas pavertė gelsvomis dykynėmis. Tad būkite dėmesingi, nes labai padidėjęs gaisrų pavojus, ypatingai miškuose.

Reikia pastebėti, kad šiemet, birželio mėnesio pradžioje, jau prinokę ir skinamos braškės, trešnės. Šiltnamiuose skinami agurkai. Viskas auga ir noksta dviem savaitėm anksčiau negu įprastai. Tad ir darbo, sode ir darže yra daugiau.

Sausromečiu pagrindinis darbas sode ir darže – pasodintų augalų, vaismedžių ir vaiskrūmių laistymas,  žemės po augalais purenimas, piktžolių naikinimas.

Šiemet gausiai žydėjo sodai, tad nepamirškite apžiūrėti ar ne per daug yra vaisių užuomazgų. Jei reikia, praretinkite, palikdami 20cm šakelei 3-4 užuomazgas.

Kada sausa , labiau medžių lapus ir vaisių užuomazgas puola kenkėjai. Reikia nepamiršti, kad jų naikinimas efektyvus tik esant žemesnei, nei 20 laipsnių, temperatūrai.

Daugelis nuogąstauja, kad šiemet labai aktyvūs strazdai, kėkštai ir varnėnai, netgi geniai. Sausros metu beieškodami maisto jie dideliais pulkais siaubia sodus. Jie ypač mėgsta trešnių, vyšnių ir braškių uogas, vasarinių veislių obuolius. Apsaugai nuo „vandalų“,  būtina krūmus ir medžių lajas aprišti apsauginiais tinklais, iškelti judančias baidykles ir(ar) įsigyti garsinį signalą…

Taip pat nepamirškite reguliariai keisti prie kamienų tvirtinamas vaisėdžių gofro juostas. Kas dvi savaites keiskite pakabinamų gaudyklių masalą. Pomedžiuose išlyginkite skruzdžių suneštus „kauburėlius“ ir padėkite saldaus skysčio. Dalis skruzdėlių prilips ir žus.

Nuskynus uogas, sutvarkykite braškyną. Pasilikite gerai derėjusių krūmų daigų(ūsų), kuriuos rugpjūčio mėnesį galėsite pasodinti į iš anksto paruoštą lysvę ar vagą.

Visas susidariusias organines atliekas dėkite į komposto krūvas. Pernykštes krūvas – perkaskite.

Jei sodyboje vykdomi pastatų statybos ar remonto darbai, patariama tą teritoriją aptverti, kad nepatektų pašaliniai asmenys, sodybos gyvūnai, vėjas neišnešiotų birių ir kitų statybinių medžiagų. Atlikus darbus, bus daug paprasčiau sutvarkyti statybos teritoriją ir visą aplinką.

Vasara – poilsio, pramogų ir atostogų metas. Tad atlikę būtiniausius darbus suraskite laiko ir aktyviam poilsiui, ekskursijoms, maudynėms, žvejybai, pasivaikščiojimams, sportui ir t.t.

Visiems gerų darbų, poilsio ir įspūdžių !

Susiedo komanda