Birželio mėnesio patarimai sodininkams mėgėjams

Birželio mėnesio patarimai sodininkams mėgėjams

Birželio mėnesį sparčiai auga visi sodo augalai, darže pasėtos ir pasodintos daržovės. Su visais augalais dygsta ir auga piktžolės. kurios iš kultūrinių augalų atima daug maisto medžiagų, vartoja drėgmę. Todėl jas būtina naikinti ir pašalinti, kol neišsikerojo.  Geriausia, kai (pagal galimybes) žemė purenama kas savaitę arba po lietaus ar laistymo. Tada sunaikinamos dygstančios piktžolės, susilpninamas daugiamečių žolių augimas. Nuravėtas piktžoles reikia sudėti į komposto krūvas arba padžiovinus – sudeginti. Visoje sodyboje ir sode neleiskite plisti nereikalingoms žolėms – tada bus visur švaru, mažiau plis augmenijos ligos ir kenkėjai, mažiau reikės vartoti pesticidų, kurie kenksmingi sveikatai.

Sode baigiasi žydėjimo metas. Vaismedžiai dabar skleidžia lapus, bet jei pastebėjote, kad sodo augalai skursta, tada papildomai patręškite azoto trąšomis. Karbamidą ar amonio salietrą galima išberti pomedžiuose (karbamido – 200g/ 10m2, salietros – truputį daugiau). Jeigu purškiama ant lapų, tada reikia 30g karbamido ištirpinti 10 litrų kibire su šiltu vandeniu. Purškiant karbamido tirpalu – sunaikinami grybinių ligų pradai. Jei po IMG_1103vaismedžiais labai sausa žemė – ją paliekite ir supurenkite nepažeisdami sodinuko skiepijimo vietos ir šaknų. Reguliariai keiskite vaisėdžių ir kitų kenkėjų masalą pakabintose gaudyklėse. Jei sode atsirado daug mažųjų skruzdėlių, pridėkite po medžiais saldaus masalo, nulyginkite kauburėlius – apie skruzdžių naikinimą skaitykite ankstesniuose straipsniuose.

Apžiūrėkite braškyną. Pašalinkite ligotus ar neprigijusius krūmelius, nukirpkite dauginimui nereikalingus ūsus. Žydėjimo metu paklokite po krūmeliais šiaudų, ar medžio drožlių – prinokusios uogos po lietaus neaplips žemėmis. Žydėjimo ir uogų derėjimo metu reguliariai paliekite braškes lauko temperatūros ar saulės sušildytu vandeniu. Plačiau apie braškių priežiūrą taip pat skaitykite ankstesniuose straipsniuose. Agrąstų ir serbentų krūmus  apibarstykite medžio pelenais arba apipurkškite pelenų ir muilo šarmu. Tai efektyvi ir ekologiška profilaktinė priemonė.

Sodybos teritorijoje birželio mėnesį intensyviai vykdoma vejos priežiūra. Veja reguliariai laistoma, jei reikia – papildomai tręšiama, šienaujama. Žolė sugrėbiama ir dedama į komposto krūvas.

Jei sodyboje vykdomi statybos ar remonto darbai, patariama tą teritoriją aptverti(arba uždengti), kad neįlįstų pašaliniai asmenys, sodybos gyvūnai, vėjas neišnešiotų birių ir kitų statybinių medžiagų. Atlikus darbus, bus daug paprasčiau sutvarkyti statybos teritoriją ir visą aplinką.

Sėkmingai susitvarkę sodą ir visą sodybą – mėgaukitės visais prasidėjusios vasaros malonumais – pramogaukite, lankykitės miške(žemuogiaukite), prie vandens telkinių, žvejokite, sportuokite arba tiesiog ilsėkitės su linksma draugija ar įdomia knyga.

Geros prasidėjusios vasaros !

Susiedo komanda

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.