Gruodžio mėnesio patarimai sodininkams mėgėjams

Gruodžio mėnesio patarimai sodininkams mėgėjams

Prasidėjusi žiema nieko nestebina permainingais orais, šlapiu sniegu, plikledžiu. Iš už debesų pasislėpusi saulutė pasirodo tik labai trumpam. Nors yra ir sniego, ir lietaus, ir šaltuko, bet tikros žiemos, matyt, sulauksim tik po švenčių…

Gruodžio mėnesį darbų sode ir sodyboje nėra daug. Dažniausiai, tai tik sodo medžių ir krūmų priežiūra, sodybos pastatų patikra, sniego nuo takų valymas ar kasimas, kiti nesudėtingi darbai.

Trumpos ir apsiniaukę gruodžio mėnesio dienos sodininkus skubina visus darbus sode ir sodyboje nudirbti kuo anksčiau, kol yra natūralus apšvietimas, matosi sodybos teritorija, takai, keliukai.

Darbai sode gruodžio mėnesį

Jei gausiai pasnigo, po vaismedžiais apmindžiokite sniegą, kad pašalus ir sutvirtėjus sniego dangai, kiškiai negalėtų pasiekti ir apgraužti išsikišusių šakelių. Nuo dekoratyvinių krūmų, pušelių ir eglučių nupurtykite sniegą, kad nelūžinėtų šakos.

Jei sniego nėra, o paspaudė didesnis šaltukas, būtinai eglišakėmis pridenkite braškių krūmelius, svarainius, vynmedžius, rožynus, kad neiššaltų. Apžiūrėkite, kaip laikosi jau anksčiau uždėti kamienų aprišalai. Jei reikia, papildomai sutvirtinkite.

Primeskite sniego į vasarinius šiltnamius, pavasarį ištirpus sniegui, kurį laiką ilgiau laikysis drėgmė. Užmeskite sniego ir ant komposto krūvų – mažiau reiks pilti vandens.

Užsukite į rūsius ir sandėlius – patikrinkite kaip laikosi sudėtas derlius. Pradėjusius gesti vaisius ir daržoves – suvartokite, supuvusius – pašalinkite. Rūsyje stenkitės palaikyti pastovią temperatūrą.

Jei kurui naudojate malkas – kaupkite pelenus ir laikykite juos sausoje patalpoje. Pavasarį jais apibarstysite agrąstų ir serbentų krūmus, patręšite dirvą.

Nudirbus sodybos ūkio darbus ir turint nuosavo miško, gruodžio mėnesį pats laikas užsiimti miško valymu ir malkų ruoša.

PATARIMAS: dirbdami su medžių pjovimo technika ir kitomis priemonėmis laikykitės visų saugos reikalavimų.

Būdami lauke, esant minusinei temperatūrai, dėvėkite šiltus, patogius, vėjo neperpučiamus rūbus ar kombinezonus, neperšlampančius batus ir pirštines. Būkite atsargūs jei yra slidu ar plikledis, kad išvengtumėte bereikalingų traumų.

PATARIMAS: nelipkite ir nevaikščiokite ant netvirto ledo, ypač prie įtekančių ar ištekančių upelių. Saugus ledo storis turėtų būti apie 10cm.

Nepamirškite palesinti žiemojančių paukštelių. Paberkite sausos duonos trupinių, kruopų.  Zylėms – nelukštentų saulėgrąžų.  Paukštelius lesinkite reguliariai.

PABAIGAI:  Kūčių vakarą, visi susėskime prie ką tik sužibusios eglutės. Suskaičiuokime dvylika valgių ir, laukdami Kalėdų stebuklo, palinkėkim vienas kitam laimės, sėkmės, geros sveikatos ir ukvatos.

Linksmų Šventų Kalėdų ir Naujųjų Metų !

Linki Susiedo komanda