Gruodžio mėnesio patarimai sodininkams mėgėjams

Vaismedžių kamienų priežiūra

Gruodžio mėnesio patarimai sodininkams mėgėjams

Gruodžio mėnesį trumpėjant dienoms, vis dažniau paspaudžiant šaltukui ir pajutus žvarbesnį vėjo gūsį, pagaliau pastebi, kad atėjo toks metas, kai gali pailsėti nuo kasdienių sodo ir sodybos priežiūros darbų. Pasivaikščiojęs apsnigtais sodo takeliais, gali pasigėrėti savo sodintu sodu, išpuoselėta ir tvarkinga aplinka. O grįžus namo, prie šilto besikūrenančio židinio, įvertinęs savo triūsą, pradedi kurti naujus planus…

Gruodžio mėnesį darbų sode nėra daug. Dažniausiai tai, tik sodo medžių ir krūmų priežiūra, sniego valymas ar kasimas ir kiti nesudėtingi darbai.

Gruodžio mėnesio vaizdai
Susiedas- Gruodžio žiema.

Jei paspaudė šaltukas, o sniego nėra, būtinai po medeliais ir krūmais paskleiskite  mulčio, apdenkite eglišakėmis braškių krūmelius, vynmedžių kamienus. Mulčią išdėliokite toliau nuo kamienų, kad medelio šaknų neapgraužtų pelės. Jei pasnigo – apmindžiokite aplink kamienus sniegą, o jei sniegą nupustė – tada jo prineškite iš nuošalesnių vietų ir pažerkite ant lysvių ir pomedžių. Apžiūrėkite prikastų sodinukų stovį. Jei reikia, papildomai pridenkite. Papildomai uždėkite  sniego ant komposto dėžių.

Po nedidelių šalčių pasiruoškite skiepūglių vaismedžių pavasariniam skiepijimui. Ūgliai pjaunami patys gražiausi nuo medžių viršūnės ar šoninių šakų augančių į pietų pusę. Nupjautus ūglius suriškite, pažymėdami veislę, ir laikykite rūsyje, drėgname smėlyje.

Patikrinkite kaip laikosi aprišalai, ar vėjas neišardė tvorų, nenulenkė kuolų ir atramų. Jei reikia, viską sutaisykite ir sutvarkykite.

PATARIMAS : dirbant žiemą, nepamirškite dėvėti storesnius rūbus, batus, pirštines. Drabužiai turi būti šilti, lengvi ir patogūs. Būkite atsargūs esant plikledžiui. Įsigykite ir dėvėkite specialius batus ar kitas papildomas priemones mažinančias slydimą. Puikiai tam pasitarnauja medžiaginiai raiščiai ant batų, jei batų  padai labai slidūs. Pasirūpinkite sniego tvarkymo inventoriumi ir mechanizmais. Jei yra galimybė, prikaskite keletą kibirų smėlio (smulkaus žvyro) – juo pabarstysite slidžius takelius.

Užsukite į rūsius ir IMG_5322sandėlius – patikrinkite kaip laikosi sudėtas derlius. Pradėjusius gesti vaisius – suvartokite, supuvusius – pašalinkite. Rūsyje stenkitės palaikyti pastovią temperatūrą – apie +4 laipsnius ir drėgmę, tada ilgau ir geriau išsilaikys vaisiai ir daržovės.

Jei kurui naudojate malkas, tai kaupkite pelenus ir laikykite juos sausoje patalpoje. Pavasarį jais apibarstysite agrąstų ir serbentų krūmus, patręšite dirvą.

Užėjus šalčiams, palesinkite žiemojančius paukštelius.

Laisvu metu meistraukite. Skaitykite specialią literatūrą apie sodininkystę, sodybos priežiūrą. Pasidomėkite naujovėmis, pasidalinkite patirtimi, aplankykite parodas, pristatymus.

PABAIGAI: štai ir paskutinis mėnesinio sodininkų mėgėjų dienoraščio puslapis 2015 metais. Susiedo komanda, ruošdama patarimus sodininkams, rėmėsi specialistų patarimais, sodininkų pastebėjimais, liaudies patirtimi ir išmintimi. Džiaugiamės, kad Jūs skaitote mūsų patarimus ir tikimės, kad ir kitais metais Jūs būsite aktyvūs mūsų puslapio skaitytojai ir rėmėjai.

SU ARTĖJANČIOM ŠVENTĖM !

Susiedo komanda

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.