Kaip išnaikinti skruzdėles sode ir darže?

Kaip išnaikinti skruzdėles sode ir darže ?

Miško skruzdėlės – naudingos
skruzde

Miškuose gyvenančios rudosios skruzdėlės, kurios iš spyglių ir šapelių statosi didžiulius skruzdėlynus yra naudingos. Yra nustatyta, kad vidutiniškai vieno skruzdėlyno gyventojos gali sunaikinti apie 50 milijonų įvairių kenkėjų. Miške keletas skruzdėlynų apsaugo apie 1 hektarą miško. Todėl skruzdėles reikia globoti: negalima skruzdėlynų ardyti, patariama juos aptverti nuo šernų. Jei sode kartais apsigyventų miško skruzdėlės, tada reikėtų skruzdėlyną susemti ir pernešti į artimiausią mišką.

Sodo ar daržo skruzdėlės – naudos neduoda

Pievose, soduose ir daržuose dažniausiai apsigyvena juodosios ir tamsiai rudos 3-4 mm dydžio skruzdėlės. Jos mėgsta purius žemės kaupelius, kelmus. Gelsvai rudos ir gelsvos 2-4 mm dydžio skruzdėlės mėgsta purią smėlėtą žemę, saulėtas vietas. Visos skruzdėlės turi judėjimo takus, stato nedidelius skruzdėlynus. Didžiausia bėda ta, kad sode ar darže augantys augalai dėl skruzdžių invazijos pradeda skursti.

Skruzdėles išnaikinti nėra lengva

Kaip išnaikinti skruzdėles sode ir darže ? Keli išbandyti patarimai:

– pavasarį, tik pradžiūvus žemei, reikia sode išlyginti kauburėlius, kuriuose buvo apsigyvenę skruzdėlės ir apipilti tas vietas 0,4 % karbofoso tirpalu;

– prie skruzdėlyno pastatyti žemus plastmasinius indelius su pasaldintu 3 % boro rūgšties tirpalu. Dalis skruzdėlių sulips ir žus;

– skruzdėlynus galima apkloti žibale ar terpentine suvilgytu audeklu;

– smulkiosios skruzdėlės nemėgsta šviežių kavos tirščių kvapo. Taip pat nepatinka bazilikų kvapas.

Susiedo komanda

2 komentarai

  1. Ona

    mano sodas prie miško ,už 10-15 metrų didelis skruzdėlynas , jų pilna netik sode , bet namelyje visur, lipa ant mūsų pabandžiau papurkšti skysčiu nuo erkių kelnių apačią, pirštines ir rankogalius – truputį padėjo , bet kas bus vasarą , takeliai pilni net juodi nuo jų . Ką daryti?
    Ar yra galimybė atsikratyti tokių kenkėjų?
    Ačiū.

  2. Linas Autorius

    Skruzdėlės Jūsų sode jau gyveno prieš jums atvykstant (gal ir šimtą metų}. Tad jos savo valdą gina , nes tai jų teritorija nuo seno. Jeigu skaitėte patarimus „Kaip išnaikinti skruzdėles sode ir darže”, atkreipkite dėmesį, kad pateiktiems patarimams įgyvendinti reikalingas laikas ir kantrybė {mažiausiai 2 sav.}. Jeigu nepavyktų, lieka paskutinis variantas. Žiemą skruzdėlyną iškasti ir perkelti į tolimesnę vietą. Tačiau skruzdės iš „tremties” visada gali sugrįžti, tad prieš gamtos dėsnius nepakariausi. Sėkmės. Susiedo komanda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *