Kovo mėnesio patarimai sodininkams mėgėjams

Kovo mėnesio patarimai sodininkams mėgėjams

Su permainingais orais įžengėme į pirmąjį pavasario mėnesį – kovą. Nors naktimis dar laikosi šaltukas ir ledeliu apsitraukia balos , bet įdienojus ir išlindus saulutei, po truputį juntamas pavasario dvelksmas. Taip ir norisi kuo greičiau pradėti darbuotis bei tvarkytis sode ir sodyboje. Kaip ir kasmet, kiekvienas sodininkas turi priplanavęs aibes darbų, tad sėkmės visiems tuos planus įgyvendinant.

Pavasarį, nutirpus sniegui,  sodyboje ir sode išgrėbkite pernykščius lapus, surinkite vėjo suneštas šiukšles, šakas, kitas atliekas. Iš didesnių vandens balučių išleiskite vandenį.     Laikinai signaline juosta užtverkite tas sodybos vietas, kelius ar teritorijas, kur laikosi įšalas ir nesusigeria į žemę vanduo. Apžiūrėkite ir įvertinkite sodybos teritorijos, tvorų, pastatų būklę. Jei reikia sutvarkykite arba suremontuokite. Užsukę į sodą apžiūrėkite vaismedžius ir vaiskrūmius.

Kovo mėnesį pradedami genėti vaismedžiai. Pirmiausia išpjaukite sausas, išlūžusias, ligotas, vėžio pažeistas šakas. Po to, jei reikia,išretinkite vaismedžių vainikus, kad medeliai gautų kuo daugiau saulės. Nuo šakelių pašalinkite užsilikusias vaisių mumijas. Žaizdas ir nupjautas vietas užtepkite sodo tepalu ar aliejiniais dažais. Sausas ir ligotas šakas panaudokite kurui, o smulkesnes – sudėkite į komposto krūvas. Šiltą ir saulėtą dieną nubalinkite vaismedžių kamienus. Kovo mėnesį neskubėkite nuimti kamienų aprišimų, nes ypač pavasarį kiškiai pridaro daug žalos apgrauždami vaismedžių kamienus ir šakas.

Prie vaismedžių kamienų pritvirtinkite iš gofruoto popieriaus pasidarytas žiedgraužių gaudymo juostas. Kas dvi savaites jas keiskite, nuimtas juostas sudeginkite.

Kovo mėnesio antroje pusėje išgenėkite agrastų ir serbentų krūmus. Po genėjimo krūmus apiberkite medžio pelenais.

Užsukę į braškyną išgrėbkite senus lapus, vėjo suneštas atliekas. Nuo krūmelių su peiliu ar žirklėmis nupjaukite ir pašalinkite pageltusius ir ligotus braškių lapus. Tarpueilius tarp krūmelių supurenkite, įterpdami iš rudens paskleistą mulčią.

Pasirūpinkite sodyboje turimos technikos stoviu. Patikrinkite, priveržkite, sutepkite pagrindinius naudojamų transporto priemonių ir mechanizmų mazgus. Įvertinkite naudojamų padargų stovį – sutepkite, pagaląskite, paaštrinkite, patikrinkite tvirtinimų vietas. Jei padargai ir kitos technikos priemonės nėra saugios, jas suremontuokite arba įsigykite naujas. Patikrinkite medinių kopėčių skersinių patvarumą.

Kovo mėnesį įkelkite inkilus varnėnams ir zylėms. Inkilai dažniausiai kabinami ir tvirtinami ant medžių, 4-5 m aukštyje. Inkilo landa turi būti atsukta į rytų ar pietryčių pusę. Kovo mėnesį pats laikas rišti šluotas. Tuo pačiu apsirūpinkite kuolais ir kartimis medeliams pririšti ar paremti. Visas organinės kilmės atliekas kompostuokite, o kitas – rūšiuokite ir priduokite surinkėjams.

Sėkmės

Susiedo komanda

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.