Kovo mėnesio patarimai sodininkams mėgėjams

Kovo mėnesio patarimai sodininkams mėgėjams

Su kovo mėnesiu prasidėjo kalendorinis pavasaris. Bet už lango matyti visai ne pavasariškas, o žiemiškas „vaizdelis“. Įsibėgėjusi žiema ir šiaurys vėjas nelabai nori paleisti šalčio ir sniego pančius. Tik vis aukščiau pakylanti saulutė savo šiltais spinduliais vis aktyviau stengiasi sušildyti žemę, laukus, medžius ir visa kas gyva.

Inkilas paukščiams
Inkilas paukščiams

Nutirpus sniegui ir atšilus orui, sodininkams mėgėjams, taip pat ir profesionalams, pats laikas pradėti pasiruošimą naujam sodo, daržo darbų sezonui.

Pirmiausia, kovo mėnesį įkelkime ir pritvirtinkime inkilus paukšteliams. Inkilai keliami landomis į rytus ar pietryčius 4-5 metrų aukštyje. Inkilo vieta turi būti parinkta saugi, kad jo nesiūbuotų vėjai ir į jį negalėtų patekti katės ar kiti gyvūnai.

Kovo mėnesį genimi ir šviesinami medžių kamienai. Pašalinamos užsilikę vaisių mumijos. Iš pomedžių išgrėbiami pernykščiai lapai ir senos žolės. „Išėjus pašalui“, medžių pomedžius mulčiuokite iš rudens paskleistu kompostu ar mėšlu.

PATARIMAS: prieš genėjimo darbus visada išbandykite medinių kopėčių skersinių patvarumą.

Kovo mėnesį saulė dažnai nudegina jaunų vaismedžių žievę. Tad neskubėkite nuimti kamienų ir storesnių šakų aprišimų. Jei nusiplovė rudenį balintų kamienų dažai, balinimą pakartokite. Jau kovo mėnesį prie vaismedžių kamienų pritvirtinkite iš gofruoto popieriaus pasidarytas žiedgraužių gaudymo juostas. Kas dvi savaites jas keiskite, nuimtas juostas sudeginkite.

Kovo mėnesį išgenėkite agrastų ir serbentų krūmus, pašalinkite senus nederančius stiebus, apibarstykite juos sausais medžio pelenais arba apipurkškite pelenų šarmu.

Kovo mėnesio pabaigoje sutvarkykite braškyną. Nuskinkite ir išgrėbkite senus lapus ir kitas atliekas, supurenkite žemę ir kartu su mulčiu įterpkite trąšas. Surinktus senus braškių lapus sudeginkite, nes juose būna gausu kenkėjų ir ligų sukėlėjų. Visas susidarančias organinės kilmės atliekas kompostuokite, o kitas – rūšiuokite ir priduokite surinkėjams.

namespace App\DataFixtures\ORM;
Formuojamos pušys

Sodyboje patikrinkite ir įvertinkite esamų pastatų techninį stovį. Jei reikia – suremontuokite. Statybos ar kelių tiesimo darbus planuokite iš anksto, kad kuo mažiau nukentėtų jau anksčiau sutvarkyta sodybos kiemo teritorija.

Esant storam ledo sluoksniui, nepamirškite išgręžti pakankamą kiekį ekečių, kad sodybos vandens telkiniuose nedustų žuvys. Arba tam tikslui panaudokite deguonies gamybos aparatą.

Patikrinkite sodybos priežiūrai naudojamos technikos stovį. Jei padargai ir kitos technikos priemonės nėra saugios ar neveikia, jas suremontuokite arba įsigykite naujas. Patikrinkite naudojamų purkštuvų stovį. Apsirūpinkite individualiomis apsaugos priemonėmis , darbo drabužiais ir avalyne, pasitikrinkite pirmosios pagalbos inventorių.

Kovo mėnesį pats laikas rišti beržines šluotas. Tuo pačiu apsirūpinkite kuolais ir kartimis medeliams pririšti ar paremti.

Sėkmės

Susiedo komanda