Lapkričio mėnesio patarimai sodininkams mėgėjams

  Lapkričio mėnesio patarimai sodininkams mėgėjams

Šiųmetis lapkritis, kaip ir visas ruduo, nepagailėjo darganotų, apsiniaukusių, bet vis dar šiltų orų. Tuo naudojasi sodininkai – jie be skubos gali užbaigti žemės ūkinius darbus ir paruošti sodą ir sodybą  žiemos laikotarpiui.

Darbai sode lapkričio mėnesį

Soduose ir sodybose sugrėbiami ir kompostuojami nukritę lapai, nušienauta žolė. Genimos ir retinamos medžių šakos, šviesinami vaismedžių vainikai. Esant +5 laipsnių temperatūrai nubalinami medžių kamienai ir storesnės šakos. Nudžiūvus dažams(kalkėms), medžių kamienai aprišami eglišakėmis ar kitomis pagalbinėmis medžiagomis. Kadangi į sodus ir sodybas neretai užklysta stirnos ir elniai, tam reikia iš anksto pasiruošti ir papildomai nutepti medžių kamienus repelentais.

Braškyne sugrėbiami pašaliniai lapai, supurenami tarpueiliai. Braškių krūmeliai pridengiami eglišakėmis arba šiaudų kūliais. Retinami agrastų ir serbentų krūmai, avietės, vynmedžiai. Prieš žiemą vynmedžių šakos prilenkiamos prie žemės ir apklojamos agroplėvele, šiaudais ar eglišakėmis.

Išvalomos tvenkinių ar kitų vandens telkinių pakrantės. Sutaisomos tvoros, aptvarai, sutepami vartų vyriai. Sutvarkomas lauko apšvietimas.

Sodyboje pasirūpinkite laikinais pastatais ir lauko baldais. Suneškite juos po pastoge arba uždenkite plėvele nuo lietaus ir sniego.

Sutvarkę sodo ar sodybos teritoriją, pasirūpinkite visų naudotų įrankių, technikos, padargų ir kitų techninių įrengimų priežiūra, remontu ir apsauga.

Dažniau užsukite į rūsius. Apžiūrėkite kaip sandėliavimo vietose laikosi surinktas derlius. Jei reikia, vaisius ir daržoves perrinkite, supuvusius – pašalinkite.

Lapkričio mėnesį diena sutrumpėja beveik valanda. O pagal laiko kaitaliojimą, vakaras prasideda jau po pietų.  Nuotaikai praskaidrinti, pasistenkime dažniau pavaikščioti po sodą, mišką, ar tiesiog pabūkime „gryname ore“. Kol rimtesnių šalnų nėra, pasidžiaukime užuovėjose vis žydinčiomis rudeninėmis gėlėmis, krūmais. Išgirskime soduose ir pamiškės medžiuose įkyriai rėkaujančius kėkštus, cypsinčias zyles, būriais čirškiančius žvirblius…

Atlikę būtiniausius rudens darbus sode, sodyboje ar ūkyje ir turėdami daugiau laisvo laiko, jau dabar planuokite kur , su kuo ir kaip pasitiksite linksmąsias metų šventes.

Sėkmės visiems

Susiedo komanda