Liepos mėnesio patarimai sodininkams mėgėjams

Liepos mėnesio patarimai sodininkams mėgėjams

Gana vėsūs, permainingi ir lietingi birželio orai persidavė ir į liepos mėnesį. Dažnai, nepertraukiamai lyja. Stiprūs vėjo gūsiai laužo medžių šakas, kartais nuverčia ir laužo pačius medžių kamienus. Sinoptikai nieko gera nežada. Apie šiltą, saulėtą vasarą lieka tik pasvajoti…

Nors orai sodininkų nelepina, bet jau džiaugiamės pirmuoju uogų derliumi. Baigia nokti braškės, trešnės. Jas nuskynus, matosi juostančios ir raustančios serbentų uogos. Netruks ir vasarinių veislių obuoliai prinokti.

Sodo derlių turime kuo geriau ir greičiau sunaudoti. Iš uogų gaminame uogienes, kompotus, džemus, spaudžiame sultis. Geresnius krituolius obuolius supjaustykite skiltelėmis ir išdžiovinkite. Taip pat galite pridžiovinti ir uogų.

Dalį uogų patariama užšaldyti šaldikliuose. Jas sunaudosite vėliau, ruošdami patiekalus ar puošdami tortus.

PATARIMAS: prieš užšaldant, uogas perrinkite (arba atrinkite tik didesnes ir gražesnes) po to nuplaukite tekančio vandens srove ir nusausinkite, kad pasišalintų vanduo. Geriausiai uogas ir uogų tyres supilti į plastikinius indelius su dangteliais. Tyres pilti į polietileno maišelius nepatariama, dėl abejotino sandarumo.

Nuskynus braškes, reikia įvertinti braškyno stovį. Jei braškių lapai ligoti, pažeisti kenkėjų, tuomet patariama juos nupjauti ir sunaikinti. Po to likusius krūmelius nupurkšti 1 proc. Bordo skysčiu.   Jau šį mėnesį paruoškite dirvą braškių sodinimui rugpjūčio mėnesį.

Liepos mėnesį pamiškėse ir pievose gausu prinokusių žemuogių. Nepatingėkite jų prisirinkti. Žemuogių uogos – ir maistas, ir vaistas.

PATARIMAS : nuo senų laikų puoduką pieno pagardindavo sauja šviežių žemuogių. Toks valgis priduoda jėgų, energijos ir „pakelia ūpą“, taip pat yra puikus geležies šaltinis jūsų kasdieniam maisto racione. Pamėginkit!

Nuolatos prižiūrėkite ir tvarkykite sodybos teritoriją. Pjaukite veją, surinkite iš pomedžių vaisių krituolius, nukritusius lapus ir kitas atliekas. Visas organines atliekas dėkite į komposto dėžes. Pernykštes ar pavasarines komposto krūvas perkaskite ir užpilkite vandens.

Reguliariai keiskite ant medžių kamienų aprištas kenkėjų gaudymo juostas, pakabintas vabzdžių gaudykles. Nuskynę uogas, pelenais apiberkite agrąstų ir serbentų krūmus. Derlių nuėmus, jei reikia, išgenėkite vyšnias ir trešnes.

Sausą vasaros dieną išvalykite, išdezinfekuokite ir išvėdinkite rūsius ir kitas pagalbines patalpas. Išvalykite, išdžiovinkite (jei reikia pakeiskite) vaisių laikymo dėžes, sandėliavimo inventorių ir tarą.

Visiems sėkmės atostogaujant !

Susiedo komanda

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.