Liepos mėnesio patarimai sodininkams mėgėjams
Vasaros vidurys. Atostogų ir maudynių metas. Ilgiausios dienos, šiluma ir lietus skatina augalų augimą, vaisių ir uogų nokimą. Prasideda metas, kada žmogus, kruopščiai puoselėdamas savo sodą ar daržą, pradeda „skinti“ savo darbo vaisius. Pirmiausia pradeda derlių duoti braškės, raudonuoja vyšnios, noksta serbentai, agrąstai, krinta pageltoniję ankstyvųjų obelų veislių krituoliai. Iš uogų gaminame kompotus, verdame uogienes arba tiesiog nuplautas uogas užšaldome. Krituolius surenkame ir jeigu jie netinkami džiovinimui – užkasame į žemę, kad neplistų ligos ir kenkėjai. Nuskynus braškes, reikia įvertinti braškyno stovį. Jei braškių lapai ligoti, pažeisti kenkėjų, tuomet patariama juos nupjauti ir nupurkšti 1 proc. Bordo skysčiu. Jau liepos mėnesį galite pradėti dirvos paruošimą braškių sodinimui rugpjū
čio mėnesį.
Užėjus sausroms, paliekite vaismedžius ir vaiskrūmius, ypač jaunus medelius. Laistyti reikia retai, bet gausiai. Vienam medeliui 2-3 kibirai vandens. Laistant stenkitės vandenį supilti ne iš karto, bet palaipsniui – kad vanduo nenubėgtų, o giliau susigertų. Palaisčius, reikia pomedžius supurenti arba pamulčiuoti durpėmis. Apie pomedžių priežiūrą skaitykite ankstesniame straipsnyje. Reguliariai keiskite ant medžių kamienų aprištas kenkėjų gaudymo juostas, pakabintas vabzdžių gaudykles. Profilaktikai – apiberkite agrąstų ir serbentų krūmus pelenais. Jei sode atsirado labai daug skruzdėlių – patarimus, kaip su jomis kovoti, irgi rasite ankstesniame straipsnyje.
Sodyboje ir sode šienaukite žolę. Užėjus karščiams, veją palaistykite. Kompostuokite sodo, daržo atliekas. Perkaskite pavasarį sudėtas komposto krūvas ir paliekite vandeniu. Kaip kompostuoti ir pasigaminti komposto dėžę, jau buvo rašyta patarimuose.
Gero poilsio ir sėkmės
Susiedo komanda