Medienos pelenų panaudojimas

pelenai

MEDIENOS PELENAI – TRĄŠA IR APSAUGOS PRIEMONĖ NUO AUGALŲ LIGŲ IR KENKĖJŲ

Medžio pelenai yra vertinga trąša. Juose yra kalio, kalcio, fosforo, geležies, magnio, boro, mangano, molibdeno, cinko cheminių elementų ir junginių. Bendras procentaspelenai kalcio svyruoja nuo 25 iki 45procentų, vidutiniškai apie 10 procentų pelenų yra kalio karbonatas, daugiausia kalio turi lapuočių medžių pelenai, ir apie 1 procentą kalio fosfato.
Kadangi pelenuose beveik nėra chloro junginių, todėl pavasarį jais dažniausiai tręšiami aviečių, serbentų, agrastų, braškių krūmeliai, bulvės, vynuogės.
Pelenai praturtina dirvožemį maisto medžiagomis ir pagerina jo fizines savybes, mažina rūgštingumą, sudaro sąlygas vystytis naudingai mikroflorai (augalams).

Medienos pelenų panaudojimas

Pelenai naudojami augalų apsaugai nuo ligų ir kenkėjų.
Nuo braškių kekerinio puvinio, agrastų valkties galima barstyti po 10 – 15 g pelenų krūmeliui.
Nuo miltligės, vyšninių pjūklelių galima purkšti pelenų nuovirais. Imama 300 g išsijotų pelenų ir pusvalandį virinama. Nusistovėjus perkošiama ir pripilama dar šiek tiek vandens, kad pasidarytų 10 l šarmo. Dar pridedama 40 g skysto muilo, kad nuoviras priliptų. Purkšti 2 kartus per mėnesį vakare.
Nuo amarų, erkių, vabalų lervų, spragių 100 – 150 g pelenų užpilama vandeniu ir laikoma parą. Nukošus,įdedama 40 g ištirpinto muilo ir užpilama iki 10 l vandens. Purškiama kas 5 – 7 dienos.
Pelenų įmaišoma ir į komposto krūvas jas perkasant.

Tad jei turite galimybių pasigaminti medienos pelenų ir juos tiesiog išmetate. Pasinaudokite šiais receptais savo ūkyje.Medienos pelenų panaudojimas

Jeigu jums kyla klausimų, ar norite pasidalinti savo patirtimi, parašykite mums apie savo ūkį

Susiedas komanda

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.