Muskusinės antys

Naminiai paukščiai

Atrodo, kad jau aprašėme visus naminius paukščius, daug įvairiausių vištų veislių, rūšių. Gražių ir praktiškų. Dedančių neįprastos spalvos kiaušinius, dedančių apie 200 kiaušinių per metus, kas yra 20 kiaušinių dėžučių parduotuvėje. Tad dabar truputis egzotikos, Pietų amerikos muskusinės antys.
Tai nėra naujiena ūkininkams, sodybų šeimininkams ir dažnas sodybos šeimininkas planuoja įsigyti ar jau augina Muskusines antis. Jos yra kiemo puošmena ir auginti jas yra didelis malonumas, turintis ir praktinės naudos.

Muskusinės antys

Šios veislės antys išvestos Pietų Amerikoje iš braziliškų medinių ančių. Jų liemuo platus, galva ilga su išpūsta kakta, apie akis ir snapo pagrindą yra rausvai raudona mėsinga barzdelė.  Šios barzdelės išskiria riebalus, turinčius muskato kvapą. Snapas juodas, pagrindas rožinis. Snapo kauburėlis juodas, kaklas ilgas, krūtinė plati, nugara iškilusi ilga, plati, uodega ir sparnai ilgi, kojos trumpos, juodos, plunksnos juodos su žaliais atspalviais, sparnai balti. Muskusinės antys yra netriukšmingos, nekvaksi, o šnypščia.

Gaigalai nuo ančių spalviniu deriniu mažai kuo skiriasi. O dydžiu ir svoriu – Muscovy-female-cut-outdvigubas skirtumas. Gaigalai sveria 4,2-5 kg, antys – 2,2- 2,5 kg. Per metus antis gali sudėti iki 100 vienetų kiaušinių. Kiaušinio lukštas būna baltas arba rudas. Kiaušinio svoris apie 70 gramų. Kryžminant su kitomis naminėmis antimis, gaunami nevaisingi palikuonys su geromis mėsinėmis savybėmis. Antys nereiklios laikymo sąlygoms, klimatui. Joms nebūtini specialūs pašarai. Ši dekoratyvinė ančių veislė yra sodybos ar tvenkinio puošmena.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.