Narvai triušiams. Kaip įrengti triušių narvus?

Triušių narvai

Triušių narvai - Susiedas
Triušių narvai – Susiedas

Jau anksčiau aprašėme populiariausias Lietuvoje auginamų triušių veisles: baltieji milžinaišinšilaiKalifornijos,  ir kitus. Šįkart pasidalinsime patirtimi ne apie veisles, o apie triušių auginimą ir priežiūrą, kokie turi būti narvai triušiams.

Triušiai yra jautrūs nepalankioms aplinkos sąlygoms. Dažniausios problemos tai – kvėpavimo takų uždegimai, viduriavimas, traumos. Šito priežastis dažniausiai yra nepakankamai gerai įrengti narvai, per didelis triušių kiekis narve ar higienos stoka.

Triušių narvai dažnai įrengiami pastatų viduje, tvarte, pašiūrėje, taip pat galima narvus montuoti ir pastato išorėje. Triušiai gana gerai toleruoja šaltį, jei narvai yra pagaminti iš lentų ir jų vieta apsaugota nuo vėjo.

Triušių narvų dydis

Reikia atkreipti dėmesį, kad narvų matmenys triušiams priklauso nuo veislės, naudojamų medžiagų, pačių triušių amžiaus ir auginimo metodo. Dažniausiai narvai įrengiami lygiagrečiai. Narvo konstrukcija turėtų suteikti geriausią priėjimą prie gyvūno parašams dėti ir pačiam narvui valyti.

Triušių narvai - Susiedas
Triušių narvai – Susiedas

Triušių nameliai gaminami iš cinkuoto tinklo, medienos ir plastiko. Narvelių matmenys pritaikomi atsižvelgiant į lytį, amžių ir dydį, veislę ir paskirtį, kam triušiai yra auginami.

Narvai didelių veislių patelėms iki nujunkymo turi būti 100x80x60 cm. Vidutinių veislių patelės su jaunikliais tilps ir mažesniame plote – 80x80x55 cm. O pagal dydį mažų veislių patelės narvas gali būti net 70x60x45 cm.  Jei tik pradedate auginti ir orientuojatės į reprodukciją, rekomenduojami anksčiau išvardinti narvų dydžiai, kuriuose jaunikliai auga kartu su patele.

Mėsiniai triušiai gali būti laikomi grupėmis.  Jauni triušiai, iki 4-6 mėnesių gali būti laikomi tos pačios lyties grupėmis, po 3-4 viename narve,  kurio  grindų matmenys 80×80 cm.

Patinai gali būti laikomi narvuose, kurių matmenys 70×50 cm, o aukštis turėtų leisti triušiui užimti patogią padėtį poravimosi metu (apie 45cm).

Triušių narvai - Susiedas
Patelės narvas- Susiedas

Reikia pasirūpinti, kad triušidės patalpos būtų vėdinamos, kad galėtų pasišalinti šlapimo ir išmatų kvapas. Rekomenduojama vengti skersvėjo. Drėgmei sugerti geriausiai tinka sausi šiaudai, šienas. Triušidė turi  būti apšviesta, švari ir tvarkinga.

Triušių auginimo sėkmės garantas yra galimybė triušiams gauti šviežio vandens ir kokybiškų, sveikų pašarų. O narvo matmenys įtakoja gyvūnų elgesį. Per mažo dydžio erdvė triušiams gali būti agresyvaus elgesio dėl blogos būties priežastis, kuri gali sukelti svorio kritimą ar apatiją maistui.

Susiedo komanda

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.