Kovo mėnesio patarimai sodininkams mėgėjams

kovo menuo

Kovo mėnesio patarimai sodininkams mėgėjams

Kovas – pirmasis pavasario mėnuo. Senoliai sakydavo, kad kokia bus kovo pirmoji diena- toks bus ir pavasaris. Kovo 2-oji – vasara,o 3-oji – ruduo. Kiekvienas sodybos šeimininkas jau planuoja, kokius darbus atliks sode, darže ir sodyboje, ką sodins, kaip tvarkys aplinką, kuriuos vaismedžius genės, retins ar naikins.

Kovo mėnesį, jei nėra sniego, pirmieji darbai sode ir sodyboje – tai vaismedžių, krūmų, vejos apžiūra ir žiemos metu padarytos žalos sodui įvertinimas. Tačiau nereikia pamiršti, kad iki tikro pavasario dar toli, todėl sodo priežiūrai reikia skirti ne mažiau dėmesio nei žiemą. Sode reikia apžiūrėti ar vaismedžių nesužalojo kiškiai ir stirnos, ar gerai laikosi kamienų aprišimai. Pavasarį, tirpstant sniegui, graužikai būna ypač aktyvūs ir visada ieško šviežio, lengvai pasiekiamo maisto. Jei kamienus tiesiogiai labai kaitina saulės spinduliai, papildomai apriškite baltu popieriumi ar audeklu, arba nubalinkite.

Esant teigiamai oro temperatūrai, galite pradėti vaismedžių genėjimo darbus. Pirmiausia išpjaukite aplūžusias, apšalusias, sausas ir ligų(dažniausiai vėžio) pažeistas šakas. Po to, jei būtina, išretinkite tankiai ant kamienų augančias šakas, kad vaismedžio vainiką labiau apšviestų saulės spinduliai. Didesnes pjovimo vietas ir augalo žaizdas užtepkite ar apipurkškite sodo tepalu arba užtepkite aliejiniais dažais. Nugenėtas šakas panaudokite kurui arba pagal galimybę sudeginkite. Genėti pradėkite senesnius medžius, po to jaunesnius, nes senesni vaismedžiai lengviau pakelia temperatūrų svyravimus ir jų pumpurai lėčiau skleidžiasi, negu jaunų medelių.kovo menuo

Jau kovo mėnesį galite įkelti įsigytus ar pačių pagamintus inkilus paukšteliams. Jie netruks parskristi iš šiltesnių kraštų. Inkilai keliami landomis į rytus ar pietryčius 4-5 metrų aukštyje.Jie tvirtinami ant karčių, pririšami ar pakabinami prie medžių, kalami prie pastato skliautų arba virš stogo kraigo.

Jau kovo mėnesio antroje pusėje išgenėkite agrastų ir serbentų krūmus, pašalinkite senus nederančius stiebus, apibarstykite juos sausais medžio pelenais. Kadangi pelenuose yra kalio, fosforo, kalcio, magnio junginių, tai efektinga priemonė prieš grybelines ligas ir valktį. Mėnesio pabaigoje, jei įšalo jau nėra, patręškite krūmus ir vaismedžius, įterpkite iš rudens po medžiais paliktą mulčią ar mėšlą.

Jei tai aktualu, patikrinkite kaip išsilaikę skiepūgliai. Jei jie laikomi rūsyje – palaistykite smėlį, jei lauke – apdėkite ledu ir užberkite durpėmis.

Susiedo komanda

[/vc_column_text][vc_facebook type=“button_count“][/vc_column][/vc_row]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.