Rugpjūčio mėnesio patarimai sodininkams mėgėjams

Rugpjūčio mėnesio patarimai sodininkams mėgėjams

Šiųmetė vasara muša visų laikų karščio rekordus. Atostogaujantiems ir poilsiaujantiems didelis karštis didelių problemų nesudaro – ilsėkis, maudykis, keliauk, žvejok. Kas kita dirbantiems žmonėms.

PATARIMAS: nepamirškite, kad dirbant karštu oru būtina dažniau daryti poilsio pertraukėles, vartoti daugiau skysčių, mineralinio (negazuoto) vandens ar kitų gėrimų, vengti alkoholio. Dirbdami lauke, venkite tiesioginių saulės spindulių, užsidėkite vasarinę kepurę ar skrybėlę, dėvėkite lengvus, prakaitą mažiau sugeriančius drabužius. Nepervertinkite savo galimybių…

Darbai sode rugpjūčio mėnesį

Rugpjūčio mėnesį sodininkams mėgėjams gausu darbų. Pirmutinis ir svarbiausias rūpestis, tai su kuo mažesniais nuostoliais surinkti pirmąjį vaisių ir uogų derlių.

Šiemet anksti prinoko vasarinių veislių obuoliai, kriaušės, slyvos. Iš atrinktų vaisių ir uogų daromi kompotai, džemai, verdamos uogienės, spaudžiamos sultys, gaminami sūriai ir kt. Vartojimui netinkami, supuvę ar pažeisti vaisiai surenkami ir užkasami nuošalioje sodo vietoje.

Surinkę vasarinį derlių, būtinai pasirūpinkite vėliau derančiais vaismedžiais. Paremkite nusvirusias obelų šakas pasigamintais „Y“ raidės tipo kuolais ar lentų atraižomis. Jei obuolių per daug, dalį nuskinkite, kad užėję vėjai neišlaužytų šakų ar kamienų.

Rugpjūčio mėnesį išretinkite derėjusius slyvų, vyšnių, abrikosų ir kitų kaulavaisių krūmus, išpjaudami ar iškirpdami sausas ir pažeistas šakeles. Viską sutvarkius, uogakrūmius nupurkškite 1 proc. Bordo skiediniu. Kol nenukrito lapai, išretinkite agrastų ir serbentų krūmus. Pomedžiuose supurenkite žemę ir patręškite.

Rugpjūčio mėnesį iš pagrindų sutvarkomas braškynas. Nupjaunami lapai, nukarpomi ūsai. Mėnesio antroje pusėje, į paruoštą dirvą sodinami atrinkti braškių daigai.

Užėjus sausringam laikotarpiui būtina vaismedžius, ypač derančius, palieti vandeniu. Pomedžius supurenkite, išravėkite piktžoles, nes jos iš sodo žemės paima daug maistingų medžiagų ir drėgmės.

Reguliariai keiskite gaudymo juostas. Nuo kamienų nuimtas juostas būtinai sudeginkite, nes jose gausu kenkėjų prado.

Sode ir sodyboje reguliariai šienaukite žolę. Visas organinės atliekas kompostuokite. Perkaskite pavasarį sukrautas komposto krūvas. Kitas atliekas rūšiuokite ir dėkite į pažymėtus konteinerius.

Rugpjūčio mėnesį išvalykite ir išdezinfekuokite rūsius ir kitas patalpas, kur per žiemą bus laikomi vaisiai, daržovės ar kitas derlius. Rūsiuose, jei reikia, pakeiskite nesandarius langus ir duris. Montažinėm putom užpurškite plyšius, kad per juos negalėtų patekti šaltas oras ir graužikai. Išvalykite vėdinimo angas. Kadangi vaisiai labai sugeria šakniavaisinių daržovių kvapus, pagal galimybes, juos sandėliuokite atskirai nuo bulvių ir kitų daržovių.

Sėkmės darbuose

Susiedo komanda