Rugpjūčio mėnesio patarimai sodininkams mėgėjams

Rugpjūčio mėnesio patarimai sodininkams mėgėjamsIMG_5599

Smagiai įsibėgėjusi vasara vis dar teikia malonumus atostogaujantiems ir poilsiaujantiems.  Sodininkams ir sodybų šeimininkams poilsis ir dvasios atgaiva tada, kai vaismedžiai, vaiskrūmiai ir visi sodo-daržo augalai, atsidėkodami už visų metų triūsą apie juos, duoda gausų derlių.

Sode ir sodyboje darbų nemažėja.  Nuskynus derėjusius kaulavaisius, jų vainikai retinami, išpjaunamos ir iškarpomos sausos šakelės. Aplink medelio kamieną supurenama žemė,  nuravimos piktžolės.  Sparčiai į didumą augant obuoliams, obelys, jei sausa, kelis kartus paliejamos vandeniu. Būtinai surenkami krituoliai. Nuskynus agrąstų ir serbentų uogas, jų krūmeliai išretinami pašalinant senus, apkerpėjusius stiebus.

Rugpjūčio mėnesį prasideda pagrindiniai darbai braškyne. Jei dar nenupjauti uogienojai, tai padaryti jau laikas, nes parudavusiuose lapuose gausu žiemoti besiruošiančių kenkėjų. Tuo pačiu šalinami ūsai. Į paruoštas vagas ar lysves mėnesio vidurį sodinami atrinkti braškių daigai, iki žiemos jie sustiprės ir kitais metais jau duos nedidelį derlių. Plačiau apie braškių auginimą ir priežiūrą jau buvo rašyta.

Sodyboje šienaujama žolė. Visos žaliosios atliekos kompostuojamos. Perkasamos pavasarį sukrautos komposto krūvos. Išvalomi ir dezinfekuojami rūsiai, sukalami stelažai derliui dėžėse sudėti.

PATARIMAS: jei turite atskirą kaimišką pirtį, ten džiovinkite obuolius, kIMG_5608riaušes, slyvas, abrikosus, grybus. Pakūrenus pečių (be vandens katile) , ant gultų išdėstykite skardines dėžutes su supjaustytais vaisiais. Grybus suverkite ant vielos ir vielos galus įsmeikite į vidinius uždaros  popierinės dėžės šonus(dėžių galima rasti prekybos centruose) . Pirties pečių kūrenkite tris kartus per dieną, kad temperatūra būtų nuo 30 iki 60 laipsnių karščio. Kasdien džiovinamus vaisius permaišykite. Esant pastoviai temperatūrai, išdžiovinti vaisiai ir grybai neapdegs ir nesupelys, bus gražios išvaizdos, kaip natūralūs.

Sėkmės

Susiedo komanda