Rugsėjo mėnesio patarimai sodininkams mėgėjams

Rugsėjo mėnesio patarimai sodininkams mėgėjams

Šuoliais prabėgus vasarai verčiame kito metų laiko puslapį. Tikimės, kad per vasarą spėjote pailsėti,  pakeliauti ir papramogauti… Tad dabar, su nauja energija net ir sunkiausi darbai, rūpesčiai bus lengviau įveikiami… Sėkmės visiems.

Darbų sode ir sodyboje rugsėjo mėnesį ypač gausu. Ką pavasarį pasėjome ar pasodinome, rudenį visą derlių turime nupjauti, nuskinti, surinkti ir sutvarkyti.

Rugsėjo mėnesįimg_7377, ilgesniam laikymui,  nuskinkite ir sudėkite į dėžutes rudeninių ir žieminių veislių obuolius, kriaušes. Jei vaisių skynimui naudosite kopėčias – patikrinkite jų tvirtumą. Pripildytas dėžutes suneškite arba su karučiu nuvežkite į laikymo patalpas, rūsius. Vaisių nemėtykite, nepilkite, o atsargiai perdėkite. Kuo mažiau vaisiai bus sužaloti, tuo ilgiau jie išsilaikys.

Iš krituolių ir ilgesniam laikymui netinkamų obuolių spauskite sultis, virkite kompotus, džemus. Jei yra galimybė – vaisius džiovinkite. Iš „Antaninių“ obuolių virkite obuolienę, o iš obuolienės spauskite ir džiovinkite obuolių sūrius –  gardumėlis …

Rugsėjo mėnesio pradžioje baigiami sodinti atrinkti braškių daigai. Jei labai sausa, senesnių metų braškių krūmelius kas antrą dieną paliekite vandeniu.

Baigiami vyšnių, slyvų, abrikosų genėjimo darbai. Išpjaunamos apkerpėjuimg_7367sios, apdžiūvusios vaiskrūmių šakos. Šienaujama žolė, sugrėbiami nukritę lapai. Reguliariai valomas tvenkinių paviršius.

Sode ir sodyboje nuolat palaikykite tvarką ir švarą. Susidariusias atliekas rūšiuokite.  Visas organinės atliekas dėkite  į komposto krūvas.

Jau rugsėjo mėnesį paruoškite duobes naujų vaismedžių sodinimui. Vaismedžius sodinsime spalio mėnesį.

Sėkmės

Susiedo komanda