Rugsėjo mėnesio patarimai sodininkams mėgėjams

Rugsėjo mėnesio patarimai sodininkams mėgėjams

Jau nuo pat pirmųjų rugsėjo mėnesio dienų atvėso ir subjuro orai. Gamtoje taip jau sutvarkyta: pasidžiaugėme vasara ir pakaks, užleiskime vietą rudenėliui. Tad visi pailsėję, turime kibti į darbus.

Sodininkams mėgėjams pilna rūpesčių. Svarbiausias – kaip surinkti ir sutvarkyti šiųmetį derlių.

Nors šiemet menkai derėjo sodai, bet ir esamą, kad ir menką, derlių turime branginti. Nuskintus ir atrinktus obuolius atsargiai sudėliokite į paruoštas medines dėžutes ir sudėkite į laikymo patalpas ar rūsius. Iš laikymui netinkamų obuolių spauskite sultis, virkite obuolienes ar sudžiovinkite. Ant medžių nepalikite ligotų vaisių, nes juose gausu ligų sukėlėjų ir žiemoti pasiruošusių kenkėjų.

PASTABA: vaisių skynimui naudokite tik tvirtas, patikrintas kopėčias.

Mėnesio antroje pusėje prinoksta vėlyvesnės slyvos, vynuogės, avietės. Nuo lazdynų skinami riešutai. Atvėsus dirvos temperatūrai, kasamos bulvės.

Rugsėjo mėnesio pradžioje baigiami sodinti braškių daigai. Derėję braškių krūmai patrumpinami pašalinant ūsus. Aplink nuravėtus krūmelius supurenama žemė.

Rugsėjo mėnesį baigiami kaulavaisių genėjimo darbai. Išretinami serbentų krūmai. Sode ir sodyboje nuolatos šienaujama žolė. Sugrėbiami nukritę lapai, šakelės. Iš tvenkinių paviršiaus pašalinami vėjo sunešti lapai, šiukšlės.

Visos organinės kilmės atliekos dedamos į komposto krūvas. Kitos – popieriaus, stiklo, plastiko atliekos rūšiuojamos ir dedamos į tam skirtus konteinerius.

Rugsėjo mėnesį išvalomi, išbalinami, dezinfekuojami rūsiai. Jei mediniai stelažai supuvę ar pažeisti grybelio – juos pakeiskite naujais. Prieš naudodami, medieną impregnuokite ir išdžiovinkite. Kad darbas vyktų sparčiau, vietoj vinių naudokite medsraigčius.

Jau rugsėjo mėnesį paruoškite duobes vaismedžių ir vaiskrūmių sodinimui spalio mėnesio pradžioje. Obelims ir kriaušėms – 0,8 m pločio ir 0,5 m gylio. Vaiskrūmiams – per pus mažesnes.

Sėkmės

Susiedo komanda

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.