Rugsėjo mėnesio patarimai sodininkams mėgėjams

Rugsėjo mėnesio patarimai sodininkams mėgėjamsIMG_6816

Visi gamtininkų ir sinoptikų spėjimai  pasitvirtino – visoje respublikos teritorijoje „karaliauja“ sausra. Šiuo metu poilsiaujantiems ir atostogaujantiems nusivilti blogu oru nėra galimybės. Orai – kaip pagal užsakymą.  Saulė kaitina lyg Afrikos žemyne, lietaus nėra – kaip dykumoje. Ežerų ir upių vandens lygis labai sumažėjęs, o vandens temperatūra gerokai virš 20 laipsnių.

Sodininkams ir sodybų šeimininkams nusistovėjusi kaitra pridėjo daug rūpesčių. Pirmas ir pagrindinis – kova su sausra. Kai kur jau baigia išdžiūti tvenkiniai ir kūdros. Šuliniuose vandens lygis irgi prie kritinės ribos. Džiūsta pievos, gelsta ir krinta medžių lapai. Stingant vandens ir drėgmės, pagal išgales būtina palaistyti nors jaunus vaismedžius ir krūmus, palieti veją. Paliejus medelius, pomedžius patariama pridengti nupjauta ar sausa žole( galima agroplėvele), kad labiau susilaikytų drėgmė.

Šiemet soduose vaisių derlius nėra didelis. Tad visus skintus ar nukritusius vaisius reikia tinkamai sutvarkyti. Iš obuolių spaudžiamos sultys, verdami kompotai ir džemai. Jei yra galimybė – vaisiai džiovinami.

Į iš anksčiau paruoštą lysvę ar vagą rugsėjo mėnesio pradžioje baigiami sodinti atrinkti braškių daigai. Apie braškių sodinimą ir priežiūrą jau rašėme anksčiau. O ir senesnių metų braškių krūmeliai reguliariai paliejami vandeniu su trąšomis.IMG_6822

Baigiami vyšnių,abrikosų, slyvų genėjimo ir šviesinimo darbai. Pjovimo vietos užtepamos sodo tepalu, tada iki šalčių greičiau užgyja pažeistos vietos ir neteka sakai. Šviesinami serbentų ir agrąstų krūmai, išpjaunamos senos,apkerpėjusios šakelės. Visos atliekos kompostuojamos.

Paruošiamos duobės naujų vaismedžių sodinimui. Obelims ir kriaušėms – 0,8 pločio ir 0,5 gylio. IMG_5589Vaiskrūmiams – per pus mažesnės. Apie vaiskrūmių sodinimą jau buvo rašyta atskirame straipsnyje.

Sėkmės

Susiedo komanda