Sausio mėnesio patarimai sodininkams mėgėjams

Sausio mėnesio patarimai sodininkams mėgėjams

Visiems aktualus klausimas. Ar po Naujųjų Metų švenčių sulauksime tikros žiemos su sniegu, šalčiu ir pustymais ? Jau kone sausio mėnesio ir kalendorinės žiemos vidurys, bet laukuose sniego „nė gramo“. Žemesnėse vietose telkšo dar nuo rudens, vandens prisipildę balos. Daugelio ūkininkų laukuose ruduoja neartos ražienos. Kai kur ir su nenuimtu derliumi. Nieko nepadarysi. Pašykštėjo motinėlė GAMTA pernai saulėtų ir sausesnių dienų…

…Ilgėjančios sausio mėnesio dienos tarsi suteikia papildomų jėgų. Vėl kuriame planus. Ką ir kur sodinsime, sėsime, ką auginsime. Kur ilsėsimės ar keliausime.

Tad Susiedo komanda visiems linki sėkmės, gero oro ir derlingų metų, žengiant į antrąjį nepriklausomos Valstybės šimtmetį.

Sausio mėnesį sode ir sodyboje darbų nėra daug. Kaip visada, pirmiausia, apžiūrima sklypo teritorija. Įvertinama sodybos medžių, augalų, taip pat pastatų būklė. Po to šalinami pastebėti trūkumai.

Esant oro temperatūrai iki -5 laipsnių šalčio, galima pradėti vykdyti vaismedžių genėjimo ir vainikų šviesinimo darbus. Sušalus viršutiniam dirvos sluoksniui, iš sodo ar sodybos teritorijos nupjaukite ir pašalinkite senus ir ligotus medžius. Nuo senų medžių kamienų nugramdykite ir sudeginkite  sumedėjusias ir atsiknojusias žievės atplaišas. Nuskinkite užsilikusius lapus ir vaisių mumijas. Jose gausu žiemojančių kenkėjų.

PATARIMAS : kad kopėčios neslystų įšąlusiu žemės paviršiumi, prie  kopėčių išilginių sijų apačios pritaisykite ar pritvirtinkite geležinius smaigus.

Paspaudus stipresniam šaltukui papildomai pridenkite braškių lysves, prilenktų vynmedžių šaknis. Patikrinkite vaismedžių ir uogakrūmių kuolus. Jei reikia – pakeiskite. Tuo pačiu pataisykite kamienų aprišimus. Po gausaus snygio apmindžiokite ar nukaskite dalį sniego aplink vaismedžių kamienus, kad apatinių šakų nepasiektų ir neapgraužtų kiškiai.

Užsukę į rūsius, patikrinkite kaip laikosi vaisiai ir daržovės. Jei taros dėžutės tuščios, jas  išneškite iš rūsio patalpos ir išdžiovinkite.

Nepamirškite palesinti žiemojančių paukštelių. Sukalkite inkilų zylėms ir varnėnams.

Pasirūpinkite sodo ir daržo inventoriumi. Išgaląskite kastuvus, kauptukus, peilius, rankinius pjūklus. Sulūžusių įrankių kotus pakeiskite naujais. Pasigaminkite kuolų, komposto dėžių, taros dėžučių ir kt. Atlikite naudojamų mechanizmų ir priemonių techninį aptarnavimą.

Sėkmės

Susiedo komanda

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.