Spalio mėnesio patarimai sodininkams mėgėjams

Spalio mėnesio patarimai sodininkams mėgėjams

Nors jau beveik rudens vidurys, bet spalio mėnuo visus dar lepina šiltais, saulėtais orais. Kol nėra stipresnių šalnų, gėlių darželiuose vis dar žydi įvairiaspalviai jurginai ir kitos rudens gėlės, ant obelų raudonuoja rudeninių veislių obuoliai, o avietyne – aviečių šakelės linksta nuo prisirpusių uogų. Dar žaliuoja pievos, krūmai. Tik ar ilgai bus taip gražu ?

Darbai sode spalio mėnesį

Spalio mėnesį sode darbų apstu. Baigiamas rinkti ir rūšiuoti vaisių ir uogų derlius.

Mėnesio antroje pusėje pradedami skinti žieminių veislių obuoliai.

PATARIMAS : žieminių veislių obuoliai geriau laikysis žiemą, jei jiems leisite prinokti ant medžio. Per anksti nuskinti tokie obuoliai greičiau suvysta, genda, tampa neišvaizdūs, būna prastesnio skonio.

Spalio mėnesį į iš anksto paruoštas duobes sodinami vaismedžiai. Sode genimi medžiai, krūmai. Genimos vynuogės, avietės, serbentų krūmai.

Nuolatos tvarkoma sodo, sodybos aplinka ir visa teritorija. Sugrėbiami nukritę lapai, nušienauta žolė. Iš vandens telkinių išgrėbiamos priemaišos, žolės, nuo krantų pašalinami krūmai.

Darže, nuėmus derlių, suariama arba sukasama žemė, kartu įterpiant kompostą ar perpuvusį mėšlą. Sutvarkomi šiltnamiai. Nuimama ir suvyniojama polietileno ar agro plėvelė, kad vėjas jos neplėšytų ir nedraikytų. Surenkami ir išdžiovinami mediniai kuolai ir atramos.

PATARIMAS : atskirai pasilikite komposto ar perpuvusio mėšlo. Juo po didesnio šaltuko apdėsite vaismedžių pomedžius. Jei žiema bus besniegė – mažiau nuo šalčių nukentės medelių šaknys. Pavasarį kompostą ar mėšlą panaudosite kaip mulčią.

Visos sode ir darže susidarančios organinės kilmės atliekos kompostuojamos. Stiklo, metalo, plastiko ar popieriaus atliekos dedamos į specialius konteinerius.

Sudėję derlių į rūsius, juos vėdinkite, kad nesikauptų drėgmė. Tuo pačiu pasirūpinkite, kad į rūsius nepatektų pelės. Į dėžutes sudėtus vaisius reguliariai apžiūrėkite, pradėjusius gesti – pašalinkite.

Pabaigę darbus, sutvarkykite naudojamą darbo inventorių, technikos priemones. Iš vandens žarnų ir lauko talpų pašalinkite vandenį. Sandariai uždarykite langus, užrakinkite duris. Pagal galimybes, pasirūpinkite paliekamų pastatų apsauga.

Sėkmės

Susiedo komanda