Triušininkų klubo rekomendacijos kaip įsigyti sveiką triušį. Kur pirkti ir kas yra svarbu?

Kaip įsigyti sveiką ir gražų triušį į savo triušidę ? Pasakoja triušininkai:

nerekomenduojame  triušių pirkti turgavietėse, nes neaišku ką nupirksite – sergantį, giminingą, neaiškaus amžiaus ar kitų jums galimai nepastebimų problemų turintį triušį. Kad jau užsiminėme apie triušio amžių: pirkite triušius ne jaunesnius kaip 3 mėnesių, tik nuo to amžiaus triušio organizmas yra pilnai susiformavęs ir gali keisti aplinką.
Geriausia pirkti pas tuos augintojus ar veisėjus, kuriuos rekomenduoja kiti triušių augintojai. Taip būsite tikri, kad triušiai yra tvarkingi, prižiūrėti ir sveiki. Nepirkite triušių arčiau kaip 50km spinduliu. Taip yra rekomenduojama todėl, kad pasikeistų pačio triušio geografija ir nebūtų galimybės įsigyti giminingo triušio iš kaimyno. Pasistenkite pasidomėti iš kur kilę, atvežti triušiai bent dviem kartom iki jūsų perkamo triušio.

Perkant triušį gerai jį apžiūrėkite, ar sveikos akys,

nesirenka skystis prie akių ar nešlapiuoja akių vokai. Kur baigiasi akis ar nėra nuplikimo, ar susidariusių sulipimų, nes tai persiduos genetiškai. Patikrinkit triušio ausis, Jos turi būti švarios, baltas vidus be įdrėskimų, sužeidimų, šašų ir erkučių. Triušis turi būti žvalus, judrus. Padavus pašaro – turi domėtis, uostinėti . Žinoma, dažniausiai triušiai bijo svetimų žmonių ir  slapstosi. Jei matote, kad triušis yra piktas, imant šeimininkui draskosi, ar net kanda, pagalvokite, ar verta jums pirkti tokį triušį, kuris su jumis taip elgiasi ? Taip pat patikrinkit  ar sausa triušio nosytė , ar neteka iš nosies išskyros, ar nečiaudi, jei tą aptiksite vadinasi triušis gali sirgti infekcija. Tokio triušio pirkti nereikia! Apžiūrėkite kokiomis sąlygomis laikomi triušiai, ar sausai,ar tvarkinga?
Taip pat patikrinkite triušio galines kojytės, ar nenutrinta oda. Jei bus žaizdos, tokio triušio nepirkite. Taip pat atkreipkite dėmesį ir į priekines kojytes,  ypač jų vidinę pusę. Ji turi būti sausa, kailiukas lygus švarus. Jei pamatysite jog priekinių kojyčių vidinė pusė yra sudrėkusi, kailiukas pasišiaušęs, triušis čiaudi ir iš nosies išsiskiria gleivės, kurias jis valo priekinėmis kojomis –  visa tai gali būti rimtos ligos požymiai. Tokio triušio jokiais būdais neimkite , nes sergantis triušis gali užkrėsti ir kitus.

Patikrinkite triušio dantis,

ar teisingas sukandimas, ar nėra per ilgų dantų, taip vadinamų „vilko dantimis“. Tokio triušio taip pat negalima pirkti, nes yra giminingumo paveldėjimas ir visi palikuonys turės tokį apsigimimą.
Patikrinkite triušio kailiuką,jis turi būti švarus, blizgėti, neturi būti ypač ant sprando neapaugusių ar plikų dėmių. Jei taip yra, tada  triušis turi kailinių erkučių.

Pažiūrėkite triušio papilvę,

ar ji švari, ar triušiukas pilvas neišpūstas, ar neviduriuoja. Taip pat patikrinkite triušio stovėseną, padėjus ant lygaus ir tvirto pagrindo. Vidutinės veislės triušį paimkite už kupros ir sukėlę jį į viršų pažiūrėkite ar kojos neslysta į šonus, o stovi tiesiai. Tą patį atlikite su didžiųjų veislės triušiu, tik paėmę už kupros.

Įsitikinkite, ar tos lyties jums parduoda triušį.

Būtinai klauskite iš kur triušiuko tėvai yra įsigyti, jei pardavėjas sakys, kad atvežti iš užsienio, tai tėvai turi būti sužymėti ir turėti dokumentus. Įsitikinkite tuo. Galimas toks atvejis, kad triušiukas pirktas jau Lietuvoje. Paklauskite pas ką pirko, jei pas jus yra iš to paties veisėjo geriau nerizikuoti, nes galite nusipirkti giminingą. Taupant laiką, tokius dalykus išsiaiškinkite telefonu prieš atvykstant pas veisėją.

Iš triušių šeimininko galite pareikalauti paties triušio kilmės aprašymo, jei triušis perkamas veislyne, kada gimęs, ar vakcinuotas, iš kur kilę jo tėvai. Aišku vargu, ar kuris veisėjas bus tam pasiruošęs, bet apsidrausti galima. Tada turėsite įrodymus, kai parsivežus pasirodys aukščiau išvardinti simptomai galėsite jį grąžinti.

Taip pat pasiteiraukite kuo yra šeriami triušiai,

kokiais pašarais, kad žinotumėte kuo galima šerti  kuo ne, Galite paprašyti pardavėjo, kad auginimo pradžiai duotų jums jo naudojamus pašarus, turima omenyje kombinuotus pašarus ir grūdus. Prie savo pašarų pratinkite po truputį, kad triušiui nesustotų virškinimas, neišpūstų pilvo ir nesuviduriuotų. Atsivežus ar įsigijus naują triušį ar triušius, niekada iš karto neneškite į savo triušidę, o patalpinkite jį į taip vadinamą „karantiną“  ir stebėkite juos 10-15 parų. Jei su triušiu viskas tvarkoje, nepasireiškia anksčiau išvardinti simptomai, tik tada galite jį pernešti į triušidę. Taip pat patariama triuši vakcinuoti pakartotinai, nors ir triušio pardavėjas teigia, kad jis yra vakcinuotas.

Jei esate nusipirkę triušius iš jums žinomo veisėjo ar augintojo ir pasirodė šie minėti simptomai, būtinai jam praneškite, kad jis pardavinėja sergančius triušius ir privalo imtis priemonių tai sustabdyti, Tokio augintojo niekam nerekomenduokite. Mūsų praktikoje pasitaiko ir specialiai taip parduodamų triušių. Tad stenkitės atsakingai rinktis ir įvertinti ar jūsų perkamas triušis yra sveikas.

Sveikų ir gausių  jums triušių šeimynų (:

 

Šaltinis: Triušininkų klubas