Triušių veislės – Baltieji milžinai

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Triušių veislės

Baltieji milžinai

Ši triušių veislė išvesta  Belgijoje ir Vokietijoje maždaug prieš šimtą metų iš albinosų flandrų triušių, pasižymėjusių švelnia konstitucija ir lengvu skeletu. Vėliau paaiškėjo daug šios veislės trūkumų: mažas vislumas, prieaugis mažai gyvybingas, silpna konstitucija. Šiems trūkumams pašalinti baltieji milžinai buvo sukryžminti su šinšilų ir pilkųjų milžinų triušiais. Atlikus atranką, buvo gauti gan neblogi rezultatai.

Baltųjų milžinų veislės triušiai yra labai gerai prisitaikę prie Šiaurinės Europos klimato sąlygų. Jie tvirti ir ištvermingi gyvūnai, iš kurių gaunamas stambus kailis ir daug mėsos. baltasis mSuaugusio triušio svoris siekia apie 5-6 kg. Kūno ilgis apie 60 cm, krūtinės apimtis – 35cm. Vidutinis vislumas 7-8 triušiukai. Patelės pieningos ir gerai prižiūri mažylius, pieno duoda apie 200 gramų per parą.

Baltųjų milžinų veislės triušių kailis baltas be jokių spalvinių priemaišų, tankus, stangrus, geros kokybės. Viename kvadratiniame centimetre priskaičiuojama iki 20 tūkstančių plaukelių. Vienam akuotiniam plaukui tenka maždaug 22 pūkiniai plaukai. Šių triušių kailiukai naudojami kailių pramonėje. Veislėje pasitaiko atskiri išsigimimo reiškiniai – gimsta pūkinių triušių. Tokių triušių, taip pat jų tėvų, brolių ir seserų tolimesniam veisimui patariama nepalikti. Jie turi būti atskiriami ir realizuojami mėsai. Baltieji milžinai dažnai naudojami kitų triušių veislių gyvajai masei padidinti.

Šios veislės triušių konstitucija švelni, bet tvirta. Nugara tiesi, strėnos apvalios. Plati, bet ne visuomet gili krūtinė. Patino galva didesnė, patelių smulkesnė, pailga. Ausys stačios, ilgos – 15-18 cm. Akys raudonos. Jaunikliai auga ne per daug sparčiai. Galutinė masė pasiekiama po 12-15 mėnesių. Dviejų mėnesių prieaugis vidutiniškai sveria apie 1,5 kg, trijų mėnesių – 2 kg, keturių mėnesių – 2,6 kg. Šeriant išskirtinai sausu pašaru šie rodikliai 20-30 procentų didesni.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=“1/1″][vc_facebook type=“button_count“][/vc_column][/vc_row]