Triušių veislės – Juodai rusvų triušių veislė

Triušių veislės

Juodai rusvi

Šios veislės triušių Lietuvoje jau mažai kas beaugina, nors prieš 30 metų, tai buvo viena iš populiariausių veislių ne tik dideliuose ūkiuose, bet ir pas privačius ūkininkus ar sodybų šeimininkus. Šiuo metu ją užgožė kitos veislės, tai – Belgų milžinai, Prancūzų avinai, Vienos pilkieji, reksai ir kt.

Juodai rusvų triušių veislė yra didelio produktyvumo mėsinė ir kailinė veislė. Išvesta ji buvo kryžminant Flandrus, Baltuosius milžinus ir Vienos mėlynųjų atrinktus triušius. Išvedant naują veislę buvo siekiama gauti stambius, greitai bręstančius triušius, kurie turėtų geras mėsines savybes ir kad kailiukas būtų originalios spalvos ir jį gjuodai rusvas triušisalima būtų naudoti natūralų. Taip pat buvo siekiama, kad triušiai nebūtų lepūs žemyninio klimato pokyčiams. 1948 metais, veislę patvirtinus kaip savarankišką ir toliau buvo vykdoma kruopšti gyvūnų atranka pagal kūno masės ir kailiuko spalvos kriterijus. Veislė pradėjo greitai plisti po Šiaurės Europos šalis, neaplenkdama ir Lietuvos.

Juodai rusvos veislės triušiai pasižymi tvirtu sudėjimu, stipriu skeletu, ilgu ir tvirtu kūnu. Šios veislės triušio gyva masė – apie 5-6 kg, kūno ilgis 61 cm, krūtinės apimtis – 37 cm. Patelės vislios, vidutiniškai veda 8 jauniklius ir gerai juos išmaitina ir prižiūri. Gerai šeriami ir prižiūrimi trijų mėnesių triušiukai gali sverti iki 2,7-2,8 kg. Šios veislės triušiukai gimsta juodi ir ši spalva išlieka iki pirmo šėrimosi (iki 4 mėnesių), o pilnai kailiuko plaukų spalva susiformuoja tik apie aštuntą gyvenimo mėnesį.

Juodai rusvų triušių kailis tankus, tamsiai rusvas su juodais akuotiniais plaukais. Papūtus į kailiuką, susidariusioje duobutėje galime pastebėti keturias spalvines zonas: prie odos – melsva, toliau – tamsiai ruda, šviesi ir viršutinė zona – juoda. Pūkiniai plaukai šviesiai melsvos spalvos su tamsiais galiukais. Šios veislės triušiai neturi charakteringo šviesaus papilvio. Juodai rusvų veislės triušių kailiukas labai tankus – priskaičiuojama virš 24 tūkstančių plaukelių viename kvadratiniame centimetre. Kailiukai dažniausiai naudojami natūralūs – kailių pramonėje arba brangių kailių imitacijoms.