Triušių veislės – Kalifornijos triušiai

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Triušių veislės – Kalifornijos triušiai

Ši mėsinių triušių veislė išvesta JAV praeito šimtmečio vidury ir per 60 metų suspėjo paplisti po visą Vakarų ir Rytų Europą. Išvedant veislę, buvo kryžminami stambūs Šinšilai, Rusų šermuoniniai ir Naujosios Zelandijos baltieji triušiai. Iš Šinšilų naujoji veislė paveldėjo geras mėsines savybes, iš Rusų šermuoninių – gerą kailiuko struktūrą, o iš Naujosios Zelandijos baltųjų triušių – spartų augimą ir gerą pašarų pasisavinimą.

kalif

Kalifornijos triušių veislės konstitucija yra švelni, skeletas lengvas, kūnas kompaktiškas su išplatėjusia juosmens ir kryžiaus sritimi. Galva lengva su nedidelėm plonom ausim iki 10 cm. Krūtinė plati, nugara gerai išsivysčiusi, kryžius platus, suapvalintas. Kailiuko struktūra žymiai geresnė negu Naujosios Zelandijos triušių ir panaši į Rusų šermuoninių triušių plaukų dangą.

Kalifornijos veislės triušiai pasižymi geromis mėsinėmis savybėmis ir greitu augimu. Dviejų mėnesių triušiukai sveria 1,8-2,3 kg, penkių mėnesių – apie 3,5 kg. Suaugusių triušių gyvoji masė – 4,5-5 kg. Skerdienos išeiga apie 60 procentų.

Kalifornijos triušių kailiukas baltas. Uodega, letenėlės, snukutis ir ausys juodos arba tamsiai rudos spalvos. Akys raudonos. Triušiai neišrankūs pašarams. Patelės vislios ir pieningos, veda iki 10 triušiukų. Jaunikliai bręsta greitai, todėl veisimui tinka jau nuo penkių mėnesių amžiaus. Pašarų sąnaudos kilogramui priesvorio –  4-5 kg pašarinių vienetų.Šios veislės triušiai yra gerai prisitaikę auginimui ant vielos tinklo grindų,nes jų kojų letenėlės labai apaugusios plaukais. Tai labai palengvina triušių priežiūrą ir narvelių valymą.

[/vc_column_text][vc_facebook type=“standard“][/vc_column][/vc_row]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.