Vaismedžių kamienų priežiūra

Vaismedžių kamienų priežiūra

Vaismedžių kamienų priežiūra

Kamienas yra svarbiausia vaismedžio dalis. Per jį maisto medžiagos iš šaknų patenka į šakas, lapus , vaisius. Jei kamienas sveikas, tai ir medis gerai auga ir dera, yra atsparus šalčiams ir ligoms.

Vaismedžių kamienų priežiūra
Vaismedžių kamienų priežiūra

Vaismedžių kamienus reikia saugoti, kad jų nepažeistų graužikai, temperatūros svyravimai, o įdirbant žemę būtina išvengti mechaninių sužalojimų. Apsaugodami savo medelius jūs užtikrinate jų gyvybingumą ir garantuojate sąlygas gausiam derliui.

Dažniausia apsaugos priemonė, tai vaismedžių kamienų balinimas gesintomis kalkėmis. Jos su fungicidų priedu sunaikina ligų ir kenkėjų užuomazgas, o balta spalva apsaugo žievę nuo temperatūrų kaitos.

Balinimo mišinių galima įsigyti visuose prekybos centruose ir sodo (ūkinių) prekių parduotuvėse. Vaismedžius balinti patariama rudenį, nes tada sumažėja kenkėjų ir  balinimo efektas yra pats geriausias.Sunaikinama palanki terpė veistis parazitams ir jų užuomazgoms.Sunaikinami puvinių židiniai. Prieš tai kamienus reikia atsargiai nuvalyti (senesnių medžių kamienams galima panaudoti vielinį šepetį). Žievės atplaišas reikia surinkti ir sudeginti. Į šviežiai gesintų kalkių skiedinį (kurį būtina gaminti metaliniame inde) įmaišoma fungicidų (ar kitų priedų prieš ligas ir kenkėjus) , o kad geriau priliptų, įmaišoma PVA klijų santykiu 10/1. Taip pat galima įmaišyti molio ar karvių išmatų. Jaunus vaismedžius pakanka nubalinti vandens emulsiniais dažais.

Rudenį (spalio, lapkričio mėn.) patariama vaismedžių kamienus aprišti eglišakėmis, šiaudais, nendrėmis, plastikiniais kamienų aprišalais. Tai patikima apsauga nuo šalčių ir kiškių.

Jeigu vaismedžių kamienus apgraužė kiškiai būtina tas vietas nuvalyti ir užtepti sodo tepalu. Jei žaizdos didesnės – jas rekomenduojama dar ir aprišti audiniu. Nuo apšalusių kamienų atšokusią žievę (jei ji neišdžiuvusi, kieta ar sumedėjusi) reikia prispausti prie kamieno ir pritvirtinti stiklinimo vinimis (iki 2mm storio ir iki 2.5cm ilgio) , po to užtepti sodo tepalu ir aprišti samanomis ar audiniu, kad pažeistų vietų nepaliestų pavasarinė saulė ir augalas išsaugotų pakankamai drėgmės atnaujinti žievei.

Jeigu jums kyla klausimų, ar norite pasidalinti savo patirtimi, parašykite mums apie savo ūkį

Susiedo komanda

1 komentaras

  1. vaicius.b@gmail.com

    Laba diena

    Žinau, kad ties vaismedžių kamienais kur auga žolė … reikia nuravėti, bet pasilieka duobės. Ar reikia jas užpilti ir jei taip su kuo.

    Pagarbiai B. Vaičius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.