Vasario mėnesio patarimai sodininkams mėgėjams

Vasario mėnesio patarimai sodininkams mėgėjam2015-12-28 00.39.38s

Atslūgus sausio mėnesio šalčiams ir beveik nutirpus sniegui, gali pagalvoti, kad gamtos kalendorius gali praleisti vėjuotą,  pūgomis , šalčiais ir varvekliais pasižymintį, paskutinį žiemos mėnesį – vasarį ?!  Tačiau iki tikro pavasario dar toli…

Sodininkams ir sodybų savininkams vasario mėnesį daugiausia rūpesčių padaro vėjai ir pūgos. Smarkiai prisnigus ar staiga atšilus orams, tampa sudėtinga pasiekti atokias sodybas, sodo, žemės, miško sklypus. Dažnai sode ar miškelyje vėjai išlaužo medžių šakas, išardo vaismedžių aprišimus, išverčia tvorų atramas ir kt. Pastebėjus vėjo padarytą žalą, reikia viską kuo greičiau  sutvarkyti. Tinkamai neaprišus vaismedžių kamienų ir storesnių apatinių šakų, bėdos gali padaryti kiškiai ir stirnos.

Patikrinkite iš rud2015-12-28 00.33.09ens laikinai prikastų sodinukų būklę, jei reikia pataisykite, esant labai žemai temperatūrai – papildomai pridenkite. Vasario mėnesį toliau genimi ir retinami vaismedžių kamienai. Nupjautos vietos užtepamos arba apipurškiamos sodo tepalu.

Užsukę į rūsius, peržiūrėkite kaip laikosi vaisiai ir daržovės. Nepalikite rūsiuose medinės ar plastikinės taros – ją išneškite ir išdžiovinkite. kad mažiau plistų pelėsis. Kurui naudojant malkas, kaupkite pelenus. Pavasarį pelenais apibarstomi agrąstų ir serbentų krūmai. Medžio pelenai neutralizuoja dirvos rūgštingumą, todėl jų paskleiskite prieš sukasant ar suariant dirvą.

Tvenkiniuose išgręžkite pakankamai daug ekečių, kad po ledu esančios žuvys gautų deguonies ir nepradėtų dusti. Lesinkite žiemojančius paukštelius – paberkite batono trupinių, piktžolių sėklų, kruopų. Paukštelių lesalui netinka virtos bulvės, morkos, duonos trupiniai, sūdytų ar rūkytų lašinių odelės.

Vasario mėnesį pats laikas apsilankyti specializuotose sodininkų parduotuvėse. Įsigykite sėklų, kompostinės žemės daigams, trąšų, kalkių medeliams balinti, genėjimo priemonių ir kitų įrankių  ar mechanizmų. Prieš įsigijant naujus darbo įrankius, reikia atsižvelgti į tai, kad jie būtų lengvi ir patogūs. Įrankių kotai turi būti lygūs ir nušlifuoti. Jų ilgis turi būti toks, kad dirbti būtų galima kuo mažiau susilenkus. Sodo peilių, žirklių, sekatoriių, pjūklų ir pjūklelių „darbinė dalis“ turi būti pagaminti iš gero plieno. Atsiminkite – ne visada gražiai įpakuota ar brangi prek2015-12-28 00.40.33ė būna patvari.

Įsigykite ar sumeistraukite inkilų varnėnams, musinukėms, zylėms. Įsigytas ir suskaldytas malkas sudėkite į stirtas. Jei malkų kiekis nedidelis, jas sudėkite į taip vadinamus „šulinius“. Tarp malkų pučiantis vėjas greičiau jas išdžiovins.

Sėkmės

Susiedo komanda

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.