Vasario mėnesio patarimai sodininkams mėgėjams
Antrasis metų ir paskutinis žiemos mėnuo vasaris jau įgauna pagreitį. Ilgėjantis dienos laikas ir kasdien vis aukščiau pakylanti saulutė, neleidžia pasimiršti apie ateisiantį pavasarį, o su juo ir prasidėsiančiais darbais ir rūpesčiais. Malonūs tie rūpesčiai ?! Juk visą žiemos laikotarpį nors ir tinginiauji, bet vis planuoji – ką nuveiksi, ką sodinsi, ką naikinsi, kaip saugosi, kaip realizuosi… Darbas sode, darže, sodyboje sodininkams yra mielas širdžiai – praskaidrina nuotaiką, stiprina sveikatą. Tad pasinaudokime ta galimybe…
Jau vasario mėnesį užsukite į ūkio prekių ir sėklų parduotuvę. Jei reikia, įsigykite įrankių ar mechanizmų žemės dirbimui ir auginamų kultūrų priežiūrai. Apsirūpinkite sėklomis, trąšomis, augalų apsaugos priemonėmis. Nusipirkite kompostinės žemės daigams, „agro“ ir polietileno plėvelės. Įsigykite ar atnaujinkite individualias apsaugos priemones – respiratorius, akinius, darbines pirštines, drabužius, batus ir kt.
Vasario mėnesį dažniau užsukite į sodą. Stebėkite ar vėjai neišardė medelių aprišimų, neišlaužė šakų, neišvertė tvorų. Pagal galimybes viską sutvarkykite. Jei lauke oro temperatūra iki -5ºC galima pradėti vaismedžių ir kitų medžių genėjimo ir šviesinimo darbus. Jau mėnesio pradžioje turi būti baigti vynmedžių, vyšnių, slyvų, abrikosų, persikų genėjimo darbai. Esant ramiam, be vėjo orui, vaiskrūmius apibarstykite sausais medžių pelenais. Patikrinkite kaip „žiemoja“ iš rudens laikinai prikasti sodinukai, jei reikia, pataisykite , labai atšalus orams – papildomai pridenkite.
Užsukę į rūsius, patikrinkite laikomų vaisių ir daržovių kokybę. Sugedusius ir supuvusius vaisius ir daržoves – pašalinkite. Iš rūsio išneškite ir išdžiovinkite tuščią medinę tarą.
Tvenkiniuose išgręžkite pakankamai daug ekečių, kad po ledu esančios žuvys gautų deguonies ir nepradėtų dusti.
Nepamirškite palesinti žiemojančių paukštelių. Paberkite baltos duonos atliekų, sėklų, grūdų. Paukštelių lesalui netinka virtos bulvės, morkos, duonos trupiniai, sūdytų ar rūkytų lašinių odelės.
Vasario mėnesį pradedamos rišti beržinės šluotos. Šakeles šluotų rišimui kirpkite nuo jaunų berželių su sekatoriumi. Atminkite, kad Jokiu būdu negalima nupjauti medelio viršūnės arba visiškai nugenėti kamieną. Pagal galimybes ir poreikį pasigaminkite komposto dėžių. Įsigykite ar sumeistraukite inkilų varnėnams, musinukėms, zylėms. Užsiimkite malkų ruoša. Sode ir sodyboje susidariusias organines atliekas kompostuokite. Kitas atliekas rūšiuokite ir priduokite atliekų tvarkytojams.
Sėkmės
Susiedo komanda