Vasario mėnesio patarimai sodininkams mėgėjams

Vasario mėnesio patarimai sodininkams mėgėjams

Prasidėjus Vasario mėnesiui, žiema pagaliau parodė savo „nagučius“. Naktį ir dieną neigiama temperatūra. Sniego apklotas, kai kur iki 20 cm. Lauke žvarbokas šiaurys vėjas raudonina nosį ir skruostus. Netruksim priprasti prie šaltesnio oro. Tik ar ilgam ?

Dažnas jau pastebi nuolatinį zylių cypimą ir žvirblių čirškėjimą, kovarnių šaižų riksmą. Taigi, ne už kalnų pavasariniai gamtos pokyčiai, o kartu ir naujų darbų pradžia.

Vasario mėnuo šiemet ypatingas ne tik meilės diena ir ankstyvomis Užgavėnėmis, bet ir Nepriklausomos Valstybės šimtmečio iškilmėmis. Ta proga, Susiedo patarimų kolektyvas visus sveikina su Valstybine švente ir visiems sodininkams, gamtos mylėtojams linki sėkmingų ir derlingų metų.

Kadangi vasario mėnesį dažnesni būna vėjai, siaučia pūgos, būtina sode apžiūrėti ir pataisyti medžių aprišimus, tvoras ir jų tvirtinimus, pastatų stogus ir laikinas pašiūres. Jei reikia, pagal galimybes viską sutvarkykite ir suremontuokite.

Vasario mėnesį genimi ir šviesinami senesnių medžių vainikai. Išpjaunamos sausos, ligų pažeistos ar vėjo nulaužtos šakos. Pjovimo vietas būtina patepti, apipurkšti sodo tepalu ar dažais. Šį mėnesį baigiami kaulavaisių ir vynmedžių genėjimo darbai.

Šiemet neaptvertuose soduose ir sodybose daug žalos pridarė laisvėje besiganantys elniai ir briedžiai. Jie dažniausiai apgraužia ar ragais nudrožia obelų kamienus 1,5 metro aukštyje. Kol nevėlu, papildomai eglišakėmis ar kitomis priemonėmis apriškite ne tik obelų kamienus, bet ir apatines storesnes šakas.

Vasario mėnesio pabaigoje, esant teigiamai oro temperatūrai, jau galima pradėti papildomai balinti vaismedžių kamienus, kad tiesioginiai saulės spinduliai ir temperatūrų kaita nepakenktų žievei.

Tvenkiniuose ir kūdrose, esant storam ledo ir sniego sluoksniui, gali žuvims pradėti stigti deguonies. Tad reikia išgręžti pakankamai daug ekečių, kad žuvys gautų oro ir nepradėtų dusti.

Patikrinkite rūsiuose laikomų vaisių ir daržovių kokybę. Netinkamus vaisius ar daržoves išneškite ir dėkite į komposto krūvas. Iš rūsio išneškite ir išdžiovinkite tuščią medinę tarą.

Reguliariai lesinkite žiemojančius paukštelius. PRIMINIMAS: paukštelių lesalui netinka virtos bulvės, morkos, rūkytų lašinių odelės, juodos duonos trupiniai.

Vasario mėnesį pats laikas užsukti į specializuotas sodininkų parduotuvės. Įsigykite sėklų, kompostinės žemės daigams, trąšų, kalkių medeliams balinti. Įsigykite ar atnaujinkite individualias darbo ir apsaugos priemones.

Laisvalaikiu pasigaminkite dėžių kompostui, sukalkite inkilų varnėnams, riškite šluotas. Suskaldytas malkas sudėkite į stirtas,, kad galėtų perpūsti vėjas, o viršų uždenkite plėvele ar kita vandeniui nelaidžia medžiaga.

Sėkmės

Susiedo komanda