Vasario mėnesio patarimai sodininkams mėgėjams
Permainingas šiemet vasario mėnuo. Naktimis stipriau pašąla, o dieną laikosi teigiama temperatūra. Kai kur sniego danga siekia ir pusė metro, o kai kur tik – kastuvas kitas sniego ar ledo. Šiaurys ar pietryčių vėjas, tarsi rentgenas, smelkiasi per drabužius, pirštines, kabinasi už nosies, kaktos, ausų. Net išėjus į lauką nesinori jokios veiklos…
Bet ilgėjanti diena, žvirblių čirškimas ir nepaliaujamas zylių cypsėjimas jau nuteikia optimistiškai. Tai reiškia, kad jau metas išeiti ir apsižvalgyti į gamtą, mišką, sodą ar sodybą.
O ką gi veikia sodininkai mėgėjai vasario mėnesį ? Atsakymas tik toks, kad jau planuojami darbai, kuriuos reiks atlikti šį sezoną.
PATARIMAS : vasario mėnesį pats laikas apsilankyti specializuotose sodininkų parduotuvėse. Įsigykite sėklų, kompostinės žemės daigams, trąšų, kalkių medeliams balinti, genėjimo priemonių ir kitų įrankių. Taip pat nepamirškite atnaujinti individualias apsaugos priemones – respiratorius, akinius, darbines pirštines, drabužius, batus ir kt.
Laukas žiemą
Darbai sode vasario mėnesį
Vasario mėnesį vėjai ir pūgos dažnai išlaužo medžių šakas, išardo vaismedžių aprišimus, išverčia tvorų atramas ir kt. Pastebėjus vėjo padarytą žalą, reikia viską kuo greičiau sutvarkyti.
Vasario mėnesį toliau genimi ir retinami vaismedžių kamienai. Nupjautos vietos užtepamos arba apipurškiamos sodo tepalu. Kad neplistų ligos, nugenėtas sausas ir ligotas šakas panaudokite kurui. Jau vasario mėnesį rekomenduojama užbaigti vynmedžių, vyšnių, slyvų, abrikosų, persikų genėjimo darbus, kad iki vegetacijos pradžios „užsitrauktų“ pjovimo vietos.
Neaptvertuose soduose ir sodybose daug žalos gali pridaryti laisvėje besiganantys elniai ir briedžiai. Tad papildomai eglišakėmis ar kitomis priemonėmis apriškite ne tik obelų kamienus, bet ir apatines storesnes šakas.
Miškas žiemą
Jei tvenkiniuose storas ledo sluoksnis, būtinai išgręžkite pakankamai daug ekečių, kad po ledu esančios žuvys gautų deguonies ir nepradėtų dusti. Nepamirškite palesinti žiemojančių paukštelių. Paberkite baltos duonos atliekų, sėklų, grūdų.
Užsukę į rūsius, peržiūrėkite kaip laikosi vaisiai ir daržovės. Nepalikite rūsiuose medinės ar plastikinės taros – ją išneškite ir išdžiovinkite, kad mažiau plistų pelėsis.
Kurui naudojant malkas, kaupkite pelenus. Pavasarį pelenais apibarstysite agrąstų ir serbentų krūmus. Kadangi medžio pelenai neutralizuoja dirvos rūgštingumą, todėl juos galima paskleisti ir įterpti į dirvą.
Suremontuokite kopėčias, patikrinkite įrankių kotų patvarumą. Pagal galimybes ir poreikį pasigaminkite komposto dėžių. Įsigykite ar sumeistraukite inkilų varnėnams, musinukėms, zylėms.
Sėkmės
Susiedo komanda