Vasario mėnesio patarimai sodininkams mėgėjams

Vasario mėnesio patarimai - Susiedas

Vasario mėnesio patarimai sodininkams mėgėjams

Vasario mėnesio patarimai - SusiedasVasario mėnesį sode darbų ne tiek jau daug. Jie labai panašūs kaip ir sausio mėnesį. Kartą per savaitę užsukite į sodą. Pažiūrėkite ar nepridarė bėdų kiškiai ir stirnos, ar tvirtai laikosi vaismedžių kamienų aprišalai . Jei sodas aptvertas tvora, patikrinkite ar neatsirado tvoroje plyšių, landų prie žemės. Jei yra būtinybė – sutvarkykite. Jeigu lauko temperatūra apie 0 laipsnių, galima genėti vaismedžius, išpjauti sudžiuvusias, ligų pažeistas šakas. Pažiūrėkite kokiam stovyje iš rudens laikinai prikasti sodinukai, jei reikia, pataisykite , labai atšalus orui – papildomai pridenkite

Vasario mėnesį pats laikas įsigyti genėjimo priemonių, įrankių, sekatorių (žirklės medžių  šakoms karpyti), trąšų medeliams tręšti, kalkių medeliams balinti, chemikalų nuo ligų ir kenkėjų. Visa tai laikykite užrakintoje dėžėje ar spintoje, kad negalėtų ten  patekti mažamečiai vaikai ir naminiai gyvūnai.  Taip pat nepamirškite įsigyti individualių apsaugos priemonių: pirštinių, respiratorių, apsauginių akinių, visa tai būtina naudoti atliekant purškimo darbus. Patikrinkite purkštuvo stovį. Jei reikia pakeiskite vožtuvus, tarpines, vamzdelius. Taip pat apžiūrėkite ir jei reikia suremontuokite mažosios mechanizacijos priemones, sutepkite įrankius, paaštrinkite žirkles, išgaląskite pjūklus, peilius.

Patikrinkite kaip rūsiuose laikosi vaisiai ir daržovės. Kai rūsiuose lieka mažiau praeitų metų derliaus, tuščią tarą išneškite iš rūsio , išplaukite anti-pelėsiniu tirpalu ir išdžiovinkite. Jei medinė tara supuvo ar įsimetė grybas, tokią tarą panaudokite tik kurui. Jei kūrenate krosnį ar plytą, būtinai surinkite pelenus, kaip trąšą. Jais pavasarį apibersite agrąstų ir serbentų krūmus, kad mažiau plistų valktis ir grybelinės ligos. Atminkite , kad medžio pelenai neutralizuoja dirvos rūgštingumą ir pagerina dirvožemio fizinę būklę.

Nepamirškite palesinti žiemojančių paukštelių. Paberkite baltos duonos atliekų, sėklų, grūdų. Pagal galimybes sumeistraukite arba įsigykite inkilų varnėnams , zylėms ir musinukėms. Jei įsigijote ir suskaldėte malkas, jas sudėkite į stirtas, kad galėtų perpūsti vėjas, o viršų uždenkite plėvele ar kita vandeniui nelaidžia medžiaga. Taip malkos greičiau išdžius ir galima bus jas sudėti į malkinę.

Jeigu jums kyla klausimų, ar norite pasidalinti savo patirtimi, parašykite mums apie savo ūkį

Susiedo komanda

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.