[vc_row][vc_column][vc_column_text]
Tai ketvirtas pažintinis straipsnis apie naminius paukščius. Ankstesniuose straipsniuose buvo aprašomos vištų veislės, kurios duoda didesnę ūkinę naudą, tai – leghornai, minorkos ir broileriai. Šį kartą bus pasakojama apie dekoratyvines vištų veisles , tai – kochinchinai ir brama veislės vištos. Būtų gražu ,kad tokie paukščiai papuoštų mūsų kaimo sodybas. Tai ne mažesnis grožis kaip dekoratyvinės gėlės, egzotiniai augalai, krūmai, medžiai ir išpuoselėta sodybos teritorija.
VIŠTOS „KOCHINCHINAI“
Šios vištos kilusios iš Kinijos, nuo Šanchajaus. 1843 m. pirmieji egzemplioriai padovanoti Anglijos karalienei. Tuomet ši veislė skyrėsi nuo šiandieninės. Vištos buvo ilgomis kojomis, neapaugusiomis plunksnomis ir labiau pasipūtusia uodega. Veislė pradėjo plisti labai greitai. 1846 m. Dubline kochinchinai buvo eksponuojami parodoje ir savo išvaizda pakerėjo daugelį paukštininkų mėgėjų. Anglai šią veislę pradėjo tobulinti. Po kiek laiko, gerinant veislę, kochinchinai pasirodė plunksnomis apaugusiomis kojomis ir tokie išsilaikė iki mūsų dienų. Iš Anglijos šios vištos paplito po Europą, Ameriką ir kitas šalis.

Šios veislės vištų galva, lyginant su kūnu, maža. Skiauterė nedidelė, lapo formos, su vienodais dantukais. Kochinchinų auselės ir barzdelės vidutinio dydžio, raudonos. Kaip kitoms Azijos vištoms baltos ar balzganos auselės nebūdingos. Nugara trumpa, plati, su staigiu palinkimu į uodegą. Krūtinė nedidelė. Žemutinė kūno dalis plati, labai puri. Sparnai maži, uodega trumpa. Kojos trumpos ir storos. Slėsna ir kojos apaugusios ilgomis, tankiomis plunksnomis. Tik vidinis ir užpakalinis pirštai neapaugę. Slėsnos žvynai geltonos spalvos. Pirmieji Europoje žinomi kochinchinai buvo pilki. Dabar – baltos, auksinės, juodos, gegutės, kurapkų, raudonos spalvos. Gaidžiai sveria 4-5 kg , vištos – 3,2-4kg.
Vištos, palyginus su jų kūno svoriu, deda mažus kiaušinius – 56 g, rudos spalvos.
Laikomos geromis dedeklėmis žiemą. Kai kurie paukštininkai tvirtina, kad per metus sudeda iki 180 kiaušinių. Išvestų gražesnių kochinchinų dėslumas sumažėjo, nes paukštininkams jis buvo neaktualus. Mėsinės savybės irgi palyginti menkos, nes kaulų skeletas didelis. Krūtinės kaulas nėra didelis. Riebalai daugiau susikaupę ant vidaus organų.
Kochinchinų perekšlės yra geros. Viščiukai stambūs. Suaugę paukščiai atsparūs, pakenčia šaltį. Plunksnos minkštos, tarsi šilkinės. Pagalvės iš tokių plunksnų – kaip iš pūkų. Kochinchinų veislės vištos davė pradžią daugeliui naujų vištų veislių.
Lietuvoje šios vištos paplito seniai, puošė kiemus, šeimininkai didžiavosi šių vištų grožiu, jų ūgiu. Atskiri paukščiai užaugdavo net iki 70-75 cm ūgio. Dabar kochinchinų veislės vištas Lietuvoje laiko tik paukštininkai mėgėjai.
Jeigu jums kyla klausimų, ar norite pasidalinti savo patirtimi, parašykite mums apie savo ūkį!
Susiedo komanda[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=“1/1″][vc_facebook type=“button_count“][/vc_column][/vc_row]