Vištos – Minorkos

Minorkos. Šios vištos minorkos vardą gavo nuo Minorkų salų, nors yra kilusios iš Ispanijos. 1810 m. jos pateko į Angliją ir per 20 metų anglų paukštininkai jas labai pagerino, patobulino genus. Iš ten minorkos paplito po visą pasaulį.
Jų galva vidutinio dydžio, su didele raudona lapo formos 5-7 dantelių, palinkusia į vieną pusę skiautere. Pasitaiko paukščių su rožinės spalvos skiautere. Akys tamsios. Veidas raudonas. Snapas irgi tamsios spalvos. Auselės baltos, didelės, migdolo formos, su melsvu atspalviu. Barzdelė raudona, ilga. Krūtinė atstatyta. Ant galvos ir kaklo daug plunksnų. Nugara turi nuolydį iki uodegos. Kojos plikos, tamsios, beveik juodos spalvos. Uodega didelė, gaidžių aukštai pakelta, praustuvo formos. Plunksnos lygios, spalva juoda su žaliu atspalviu. Violetinis plunksnų atspalvis menkina šios veislės požymius. Būna minorkų ir baltų. Šios laikomos silpnesnės už juodąsias.
Minorkos – vienos geriausių dedeklių vištų. Per metus sudeda apie 200 kiaušinių, kurių kiekvienas 70-75 g svorio. Taigi, minorkų kiaušiniai iš visų veislių vištų yra didžiausi. Lukštas baltos spalvos. Vištos iš esmės neperi, greitai bręsta, gyvybingos. Mėsa kietoka, geriau tinka farširavimui ar sultiniui. Atrenkant veislei, brokuojami paukščiai, turintys rudą atspalvį žemutinėje kūno dalyje. Minorkos mėgsta didesnius ganyklų plotus, o gaidžiai gerai lesa sausą pašarą.
Ši veislė paplitusi visoje šalyje. Trūkumas tas, kad žiemą paukščiai neretai nušąla skiauteres. Netikėtas orų pasikeitimas mažina vištų dėslumą.
Gaidžių žymės šios: kūno korpusas ilgas, stiprus ir išlakus, platus iš pečių ir siaurėja prie uodegos. Skiauterė tiesi, negiliai dantyta, turi būti aukštesnė už aukščiausią kūno vietą. Akys didelės, tamsiai raudonos. Auselės grynai baltos, lygios, apvalios. Kaklas stiprus, mažai išlenktas. Krūtinė plati, pilna. Sparnai ilgi, aukštai ir lygiai prigludę prie šonų.
Šių vištų veislė pereinanti nuo lengvųjų į vidutinio sunkumo vištų veisles. Gaidžio svoris 2,5-3,3 kg, vištos – 2,2-2,8 kg.
Jeigu jums kyla klausimų, ar norite pasidalinti savo patirtimi, parašykite mums apie savo ūkį!
Susiedas komanda