Vištos Paduanai – plačiau žinomi kaip Padovana

Paduanai (Padovana)

Dekoratyvinės veislės vištos, kurioms būdingas įspūdingas plunksnų kuokštas ant jų galvos. Paduanų vištų ankstyvoji istorija neaiški, bet laikomasi versijos, kad šios vištos 1500 metais iš Lenkijos atkeliavo į Italiją ir yra tapatinamos su regiono, kuriame jos buvo pradėtos veisti pavadinimu – Paduan. Kaip įvežtinė veislė šios vištos tapatinamos ir siejamos su Padua miestu Italijoje.

Pagrindinės Paduanų vištų charakteristikos

Pagrindinis bruožas leidžiantis pastebėti šią veislę yra kaukolės forma, kuri leidžia susiformuoti dideliam kuokštui. Kabantis kuokštelis plunksnų po smakru sudaro vadinamąją „barzdą“, o kiti du kuokšteliai po akimis vadinami „favoritėmis“. Skruostai yra balti ir maži, jų nematyti, juos paslepia kuokštų riba. Kojos yra puikios struktūros, su trumpais nagais mėlynos skalūnų spalvos. Elgsena yra labai elegantiška, dėl kuokšto, kuris riboja matomumą taip pat jų judesiai yra lėti dėl šios priežasties. Plunksnų spalva skiriasi priklausomai nuo konkrečios veislės, labiausiai paplitusi balta, juoda, aukso, sidabro, zomšos spalvos. Tiek vištos tiek gaidžiai turi tos pačios sudėties plunksnas tik skirtingus atspalvius. Krūtinė yra apvali ir pūkuota, uodega yra puikiai susiformavusi.

Paduan vištų svoris natūraliai yra kiek mažesnis nei pateikiama literatūroje. Gaidžiai siekia 2kg, vištos apie 1,5kg svorį.

Privalumai ir trūkumai Paduanų  vištų

Nepaisant to, kad Paduan vištos yra dekoratyvinių vištų veislė, ji puikiai tinka veisimui. Dėka plunksnuotos galvos, kuri yra vietoj skiauterės, ši veislė labiausiai atspari šalčiui, turinti gerą dėslumą žiemos periodu. dėl to, kad mažai juda yra tinkama veisti mažose patalpose. Drėgnose patalpose gali atsirasti kenkėjų, kurie pažeidžia kuodą. Tad auginimas reikalauja sausesnių salygų.
Taip pat reikia paminėti, kad patelės nenoriai peri ir vedžioja jauniklius.

Šios veislės dėslumas yra 120 – 150 kiaušinių per metus, vidutinio 55 – 60 gramų dydžio, baltos spalvos ir puikaus skonio.

Paduanų patinas

Jeigu jums kyla klausimų, ar norite pasidalinti savo patirtimi, parašykite mums apie savo ūkį

Susiedas komanda

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.