Vištų veislės – Sebraitai
KILMĖS ŠALIS: Jungtinė Karalystė. Anglas seras Džonas Sebraitas sukūrė šia veislę apie 1880 m.
IŠVAIZDA: Šiai veislei būdinga tai, kad gaidžiai ir vištos yra panašūs. Sebraitai vieni mažiausių bantamų. Jie vidutiniškai sveria tik apie 550 g., tuo tarpu kitų veislių bantamai yra dvigubai sunkesni. Trumpa nugara, išsišovusia krūtine Sebraitai atrodo gana prašmatniai. Labai išskleista uodega laikoma pakelta. Sebraitų plunksnos yra plačios ir apskritos, kaklas atloštas atgal, galva labai trumpa. Skiauterė rožės formos, pagrindinis dyglys nukreiptas atgal. Skiauterė rausvai violetinės spalvos, tai labiau būdinga vištoms negu gaidžiams. Akys tamsiai rudos ir netgi rausvai juodos.
SPALVOS IR RAŠTAI: Pirmieji sebraitai buvo auksiniai arba sidabriniai, juodai apkraštuotomis plunksnomis. Paskutinį šimtmetį naujų spalvų išvesta kitose šalyse – pavyzdžiui, geltona baltai apkraštuotomis plunksnomis ir citrininė juodai apkraštuotomis plunksnomis.
YPATYBĖS: Sebraitai yra aktyvūs ir drąsūs, bet lengvai prijunkantys paukščiai. Tai tikrai dekoratyvūs bantamai. Vištos nepasižymi nei dėslumu, nei kiaušinių dydžiu. Būdami maži, šie bantamai gali gyventi bet kokio dydžio vištidėse. Jos labai pakančios viena kitai. Dar vienas jų privalumas yra tas, kad gaidžiai garsiai ir aktyviai negieda. Vištos peri, tačiau tai nėra būdinga veislės ypatybė. Kiaušiniams vystytis reikia labai daug šilumos, todėl pavasariniai kiaušiniai dažniausiai lieka neapvaisinti. Gaidžiai suaktyvėja tik tada, kai labai sušyla oras.